Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Arda Turan’ı eleştirme amacı İktidarı değil toplumu değiştirme olmalı.Arda Turan ve Berkay olayında yapacağımız yorumlar ayağımıza dolanabilir. Ancak ilk etapta şunu bir kere aşmamız lazım toplum olarak burayı aşamadıkça kavgalarımız eksik olmaz ve doğruyu bulamayız sadece doğrunun yanında gibi yaparız; ama o doğru bulunmaz.

Arda Turan’ın siyaseten kimi temsil ettiği hangi parti figürüne yakın olduğu önemli değil. O bizden biri ve büyük olasılıkla hepimizin yapabileceği amansız bir yanlışa imza attı. Kendisinin bize adamlık dersi verdiği günleri de biliyoruz elbette ama bizde ki tek yaman çelişki de maalesef Arda Turan değil. Eski sistem Metin Oktaylar yetiştiriyordu yeni sistem Arda Turanlar dediğiniz noktada ana sorun olan toplumsal kirlenmeyi göz ardı eder ve sadece işi bir Parti değişikliği ile çözmeye çalışırsınız ki bu büyük yanlış olur. 

Arda kimi desteklemiş kimi desteklenmiş önemli değil önemli olan Barcelona’da futbol oynamış bir adamın bu duruma gelmesi. Bugün Arda Turan’ı eleştirenlerin birçoğu televizyon karşısında bize benzer ilişkileri olağan gösteren dizileri ayıla bayıla izliyor. 

Yorumlar