Öne Çıkan Yayın

Ahlaksızlık kaçınılmaz sonumuzAhlaki değerler çöküyor, daha doğrusu artık günümüz koşullarında herşeyden oldukça çabuk haberdar olabiliyoruz. Çöküşü durdurmanın bir yolu insanları ahlaklı olmaya çağırmkken bir diğer yolu da bana göre koşulları yeniden tanımlayıp yeni toplum yaşamına uygun kurallar koymak.

Modern çağın en büyük sorunlarından biri tercihler ile özgürlük arasında sıkışmışlık.Bir yandan da maalesef adil değiliz., hepimiz kendimize ait grubun yaptığı ahlaksızlığı görmezden geliyoruz ve cinsiyetler arası ahlaki değerlerimiz farklı oysa insan bazlı ahlak anlayışımız olmalı.

Ahlaka olan ihtiyacımız bir kere ana nedeni toplumun denejere olmaması. Aldatmalar, değişik cinsel eğilimler  özgürlük adı altında hoş karşılanırken, cinslerin birbirleri ile ilişkileri kolaylaşırken, etkileşim kaçınılmaz olmakta ve insanlar sürekli bir değişim ve hareket aramakta.

Televizyonlarda dizilerde olağanlaşan ve inceden inceye işlenen ilişki çeşitleri aslında toplumun bilincinde aldatma, aldatılma gibi vukuatları da kolaylaştırıyor.

Elbette bozulma sadece cinsel ilişkilerde değil, toplumun diğer ilişki türlerinde de var. Bununla ilgili tedbir alınabilir ama bir yandan da aslında bu kaçınılmaz son, buradan çıkış ya da batış olup olmayacağını bu ilişkileri bizi nereye götüreceği belirleyecek ancak bunu görmeye kaç kişinin ömrü yeter ya da kaç jenarasyon geçmesi gerekir bilemiyorum.

Yorumlar