Öne Çıkan Yayın

Bu ülkede hem iktidar hem anamuhalefet seçmeni birer partiye mahkum edildi.Tayyip Erdoğan sormuş hediye edilen bir uçaktan neden rahatsız olunuyor diye. Sebep oldukça basit siz hem ülke zorda vatandaş koştur diyeceksiniz hem de gidip milyon dolarlık uçağa bineceksiniz. Bu kesinlikle şu demek değil uçağa binmesin, binsin ama vatandaşı bunlar incitir.

Madem uçak Türkiye Cumhuriyeti’ne hediye edildi ya ver Türk Havayollarına çalışsın ya da ne bileyim hayatında uçağa binmemiş insanlar uçağa binsin. 

30 Ağustos resepsiyonundaki menü de yakışan bir menü değil, geçmişte de böyle buna benzer menüler olmuştur olmuştur da İslam’ı baz alan bir lidere yakışmaz. Ak Parti toplum vicdanını mümkün olduğu kadar az yaralamalı. 

Bu seçmen hala Ak Parti’ye oy veriyorsa bunda ne sosyal yardımların ne yolların etkisi var bunda Muhalefetin daha az güven vermesinin etkisi var. Bu kadar açık, gedik veren bir parti hala iktidarda ise demek ki ortada hala bir muhalefet sorunu var demektir. 

Alternatif olarak sunulan partinin Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası verdiği görüntü muhalefet sorunu daha da gözler önüne sürüyor. Bu ülkede hem iktidar hem de Anamuhalefet seçmeni birer partiye mahkum edildi. 

Yorumlar