Öne Çıkan Yayın

Hiçbirşey artmasa eve götüren benzin zamlanıyor.Dollar ile Euro aldı başını gidiyor. Dalgalanmadan birileri paraları götürüyor.Bunları ifşa etmek için bir çaba. Dolardan para kazanan hem de manipüle edip kazanan bir kitle var. Bunun yerine Esnafa baskı yapmak çok da çözüm değil.Esnafın hammadde gideri artmasa bile, aldığı ürünün fiyatı artıyor, hiçbirşey artmasa eve giderken kullandığı benzinin fiyatı artıyor.

Esnafın içinde yok mu elbette var, uyanık olan krizi firsatı çeviren. Vatandaş içinde de var. Dolar, Euro, TL faizi arasında gidip gelen, ama asıl parsayı toplayanlar başkaları ve onlara kimse dokunmuyor. Bu Halkbank olayı insanlarda büyük yara açtı, daha önce mimli olan bir banka, tekrar böyle bir olay ile gündeme gelmesi insanları sarsıyor.

Bakın mevcut yönetim halkın sesine kulak vermeli, her eleştirinin amacı mutlaka iktidar zarar verme amacı taşımıyor, bazı insanlar daha iyi yaşamın peşinde. Euro ve Dolar artışı alım gücünü düşürecek, Eflasyon yükseliyor, burada alınacak tedbirlerin içine buradan büyük paralar götürenlerde dahil edilmelidir.

Euro ve Dollar ile kira olmayacak deniliyor buda teknik olarak mümkün değil gibi görünüyor, daha gerçekçi tedbirler neyse o alınmalı. Kamu itibarından tasarruf etmelidir.Bazı haberler gerçekten üzücü, Devletin malını Hz.Ömer gibi kullanmak aşılanmalıdır. Gerekirse sert tedbirler alınmalı. 

Yorumlar