Öne Çıkan Yayın

Peygamberimizin Arap Olması,Kuran'ın Arapça olması Arapları Kutsal yapmazAraplar ile ilgili yazmak gerekiyor yine. Müslümanlık ile ilgili bir sorunum yok, Elhamdülilah Müslamanız ama müslümanların kendilerine çekici düzen vermesi gerekiyor. Sadece Oraya gelmiş olması dinin Arapları kutsal yapmaz. Peygamberimizin Arap olması, Kuran'ın Arapça olması da onları kutsal yapmaz din onların tekelinde değildir.

Bugün özgürlüklerle ilgili konuştuğumuzda mesela hiç İslam Krtiterleri falan demiyoruz, çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde İslam kriterleri lafı kullanımıyor. Avrupa Birliği kriterleri var mesela, bugün Türkiye'de gelen birçok özgürlüğün ana kaynağı Avrupa Birliği kriterleri. Avrupa Birliği kriterleri sayesinde bugün bazı haklar elimize ulaştı.

İslam'ın üstelik başımızda İslam'a inan bir Parti olmasına rağmen özgürlük anlamında bir yansımasını görmektedir. Kişisel anlamda gönüllerde elbette kimi duyguları yeşertiyor; ama toplum hayatına bir düzen getirmiyor.Bu İslam'ın suçu değil, uygulayıcıların suçu. Bugün İslam büyük bir yozlaşma içine giriyor. Bunun ana sebeplerinden biri de İslam sadece Arapların tekeline bırakılmış olması, onlara atfedilen gereksiz kutsallık, Arap toplumlarındaki yozlaşmaların gündeme getirilmesinden duyulan sıkıntı. Oysa Araplar aslında en çok İslam uygulamasına zarar veren toplumların başında geliyor. Bugün adına Şeyh,Emir, Kral dediğimiz adamların elinde savurulup gidiyor.

Yorumlar