Ana içeriğe atla

Çoğu kez Hiristiyan ticari manada Araplardan daha güvenilir.Türkiye Turizmi batı ile ilişkilerden nasibini aldı ve Türk Turizmi batılı turist için bir cazibe merkezi olmaktan çıktı. Bu çıkış sonrasında Araplar Turizm'de bir yer aldı ve Suriyeli mülteciler ile beraber Arap Turistleri de ekleyince ortalıkta bir Arap bolluğu var.

Elbette her meselede olduğu gibi bu meselede de siyasi duruşlarımıza göre pozisyon alıyoruz. Bir milletten hoşlanmayabilirsiniz , hoşlanadabilirsiniz. Bunlar gayet doğal şeyler. Burada önemli olan yani Irkçılık diyeceğimiz şey onları birtakım haklardan mahrum etmek olur.

Yoksa Arapların turizme maddiyat dışında bir katkıları olmadığı bir gerçek, doğanın korunması yolunda bir çaba göstermedikleri de gerçek, hassasiyet göstermediklerini de vurgulamakta sakınca yok. Türkiye gelen Arap turistlerin müze gezme alışkanlığı olmadığı o yerine Avm'lerde dolaşmak istedikleri de bir gerçek. Sohbet ederken hemen Abi, kardeş gibi tanımlamalara girdiklerini de not edelim.

Türkiye'de ki Arap Turistlerin birçoğu değişik bir tatil peşinde bu AVM gezmek, yeşille buluşmak v.s gibi özetlenebilir. Turizmin her türlüsü Tahrip edici olabilir, sonuçta birçok yerdeki 5 yıldızlı otelde talan edilmiş ağaçların yerine konmuş durumda.

Türkiye'de Arapların bu kadar çok görünmesini istemiyor olabilirsiniz, ancak bu yaparken ideolojiden uzak durmak gerekir. Ayrıca şu da bir gerçek ki Bir Arap bir Hiristiyan kentinde verdiği otel parasını İstanbul'da vermemek için oldukça çabalıyor, buradaki servislerden faydalanırken onu mümkün olduğu kadar ucuza getirmeye çalışıyor. Araplarda aslında bizi çok sevmiyor, rahat hissetikleri için ve diğer ülkelere göre ucuz olduğu için geliyorlar.

Ticari ilişki kurduysanız bir Arapla şunu çok kadar bir şekilde görebiliyorsunuz, çoğu kez bir Hiristiyan size bir Arap'tan daha güvenilir geliyor. Arap turist üstelik kaldığı yere, servis aldığı insanlara bir hiristiyandan daha az saygı duyuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…