Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Berat Albayrak istifa etmelidir.Dolar ve Euro aldı başını aldı gidiyor.  Elbette bunda uluslararası etkiler vardır. Elbette Türkiye'yi zor durumda bırakmak isteyenler vardır ama Doların ve Euronun non stop yükselmesini sadece bunlar açıklayamayız. Elbette demokrasi olmaması ile de açıklayamayız.

Kanımca ülkenin siyasi liderine bir baskı sözkonusudur. Bu kadar artış bir anda yaşanan artış bir operasyondur, tüm bunlarda hem fikiriz.Ancak vatandaşa Euro ve Dolarını bozdurma çağrısı yapmak vatandaşı kurtaracak, ülkeyi rahatlatacak önlem değildir. Rüşvet alanların ya da adı karşışanların Euro ve Dolar ile rüşvet aldığı bir ülkede, vatandaş ne bozdurursa bozdursun faydası olmayacaktır.

Ekonominin başına ister yeterli olsun, ister yeterli olmasın, siz Damadınızı getirirseniz bunu ne bu ülkenin sağduyulu vatandaşına ne de ekonomik çevrelere anlatabilirsiniz. Ortada bir operasyon olabilir ama buna körükle gidemezsiniz.

Euro borcu olup TL geliri olanlar ne yapsınlar. Şu an büyük bir kriz kapıda.Merkez Bankası verilerine göre 10 Temmuz 1000 USD borcu lan bir kişi 4700 TL borçluyken bugün 5950 TL borçlu. Adam 5000 TL maaş alsa, maaşı ile borcunu ödeyemez konuma gelmiş 1 ayda birde bundan çok daha sert etkilenenler var. TL geliri olup Dollar ve Euro ödeyen firmalar batabilirler.Berat Albayrak istifa etmelidir kanımca.

Yorumlar