Ana içeriğe atla

Berat Albayrak istifa etmelidir.Dolar ve Euro aldı başını aldı gidiyor.  Elbette bunda uluslararası etkiler vardır. Elbette Türkiye'yi zor durumda bırakmak isteyenler vardır ama Doların ve Euronun non stop yükselmesini sadece bunlar açıklayamayız. Elbette demokrasi olmaması ile de açıklayamayız.

Kanımca ülkenin siyasi liderine bir baskı sözkonusudur. Bu kadar artış bir anda yaşanan artış bir operasyondur, tüm bunlarda hem fikiriz.Ancak vatandaşa Euro ve Dolarını bozdurma çağrısı yapmak vatandaşı kurtaracak, ülkeyi rahatlatacak önlem değildir. Rüşvet alanların ya da adı karşışanların Euro ve Dolar ile rüşvet aldığı bir ülkede, vatandaş ne bozdurursa bozdursun faydası olmayacaktır.

Ekonominin başına ister yeterli olsun, ister yeterli olmasın, siz Damadınızı getirirseniz bunu ne bu ülkenin sağduyulu vatandaşına ne de ekonomik çevrelere anlatabilirsiniz. Ortada bir operasyon olabilir ama buna körükle gidemezsiniz.

Euro borcu olup TL geliri olanlar ne yapsınlar. Şu an büyük bir kriz kapıda.Merkez Bankası verilerine göre 10 Temmuz 1000 USD borcu lan bir kişi 4700 TL borçluyken bugün 5950 TL borçlu. Adam 5000 TL maaş alsa, maaşı ile borcunu ödeyemez konuma gelmiş 1 ayda birde bundan çok daha sert etkilenenler var. TL geliri olup Dollar ve Euro ödeyen firmalar batabilirler.Berat Albayrak istifa etmelidir kanımca.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha