Öne Çıkan Yayın

En sempatik Bakan Ruhsar Pekcan.Yeni Bakanlar atandı. Türkiye yeni bir sürece giriyor.Bir kere ekonominin Cumhurbaşkanı'nın damadına emanet edilmesi, Politik etik açısından doğru bulmuyorum. Bakın doğru bulmadığımız şeyleri yazmamız lazım. Kandırıldık diye yeni durumlar çıkarsa kananlardan olmamak için. Benim için doğru olan böyle birşey olmaması.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ben performansı beğenmiyorum. Bir kere sanki koltuğu dolduramıyor gibi yerine İbrahim Kalın olsa daha iyi olurdu sanki.Süleyman Soylu bana göre ülkeyi geriyor. Eğer bu gerginlikten Cumhurbaşkanı memnunsa bilemem. Birde geçmiş de söyledikleri ile bugünü arasında çok çelişki var. O yüzden ben pek sıcak bakamıyorum.

Mehmet Ersoy, Turizmden anlayan biri sonunda Bakan oldu, umarım faydası olur. Milli Eğitim Bakanını'da tanımıyorum ama en azından yetkin birine benziyor. Doğru bir tercih.Ziya Selçuk doğru tercih derken, daha iyileri de olabilir; ama herhalde Cumhurbaşkanı ile fikir ayrılığı olan biri seçilmezdi, o yüzden olabilecekler içinde iyi gibi duruyor.

Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanı olması, bir askerin orada olması açısından iyi; Ancak 15 Temmuz günü neler olduğuna dair kuşkular da yok değil.Tanımıyorum ama Ruhsar Pekcan bana göre Kabinenin en sempatik siması. Kendisi Ticaret Bakanı.

Yorumlar