Öne Çıkan Yayın

MHP demek ki bitmemişSeçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan seçimleri ilk turda kazandı. Burada görülen ise ülkeyi kimin daha çok manüplasyon noktasında hareketlendirdiği oldu.

Birilerinin MHP bitti diye sürekli pomlamasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Muharrem İnce’nin Yalova’da en çok tanındığı yerde seçimi kaybetmesi ilginç bir veri. Istanbul da sadece mitingde  5 milyon kişinin olduğu iddia edilen bir kişinin İstanbul’u alamaması ilginç. Bir yerde demek ki manüplasyon var. 

Muharrem İnce başarılı olmuştur ama muhalefet birleşememiştir. Birleşemesi nasıl yansırdı bilinmez tabii. Ak Parti Meclis çoğunluğunu alamamıştır. Daha dengeli bir meclis olmuştur. Daha dengeli bir meclisi de öyle yada böyle Parlamenter sistemi Yok etmekle suçlanan Erdoğan’ın getirdiği sistem sağlamıştır. 

Türkiye’de siyasetin ne kadar fanatik konuşulduğu, seçimin davranış kalıplarının doğru okunmadığı görülmüştür. Tayyip Erdoğan’ın adı anıldıkça Erdoğan’ın bir çıkar yol bulduğu görülmüştür. Türkiye’de seçimi Erdoğan’ın da kaybedeceği gün gelecektir ama o günü getirecek olan şey Devletin iyi çalışmayan kurumlarını kapatacağım diyen değil, daha iyi çalıştıracağım diyen bir adaydır. Sosyal Medya örgütlenmesinin iyi olması seçimi kazanmak manasına gelmemelidir. 

HDP kendine ittifak bulamamış ama ona yanaşmayan bir kitle barajı geçsin diye dua ederek , iki yüzlülük göstermiştir. Barajı geçmiş olmaları oldukça iyi olmuş böylece verilen oylar vekil olarak karşılık bulmuştur. 

Yeni Meclis Türkiye’ye hayırlı olsun. 

Yorumlar