Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Oyunuz ile ülke kurtaramazsanız, kişiliğiniz ile kurtarırsınız


Seçimler yaklaşıyor. Seçimde vereceğiniz oy ile ülke batıracağınızı yada kurtacağınızı söyleyenlere inanmayın. Verdiğiniz oy ile sadece yapacağınız şey size ait olanı kimin yöneteceği ve pastadan payı kimin alacağı. Ülke falan kurtarmayacak yada batırmayacaksınız, ihalelerin, çalışanların ve torpilin yönünü değiştireceksiniz.

Ülke kurtarmak sizi kullanan insanların güzel sözlerine su taşımak değildir. Ülke kurtarmak oy verdiğiniz partiyi savunmak yada bir başka partinin pisliklerini ortaya dökmek değildir. Ülke kurtarmak kendi oy verdiğiniz partinin eksikliklerini yanlışlarını düzeltmesi için o partiyi uyarmaktır. Ülke kurtarmak siyasete ahlak getirmektir.

Bugün maalesef seçime giren birçok ismin dününü yalanlayan ve kendisiyle çelişen sözleri vardır. Bugün siyasetin her iki tarafında da birbirlerine eskiden yüz vermemiş insanların ittifakı vardır. Ülkeyi vereceğiniz oylar ile düzeltemezsiniz.

Bugün Tatar Ramazan gibi bir figüre yaşama hakkı tanımayanlar onu reklamlarında kullanabiliyor, İnsanların ölümü emri veren bir lidere saygılarını sunan bir figür kendini barışçıl olarak adlandırabiliyor, Koltuğu boş bulunca hemen atlayan da kendisini Adaletin sağlayıcısı olarak görebiliyor. Siyasetçi halkın dostu değildir, halkın dostu halkın kendisidir. Türkiye bugün seçimlere giderken keşke önünde yepyeni bir isim olsaydı ama maalesef yok.


Yorumlar