Öne Çıkan Yayın

İnce CHP Genel Başkanı olarak girseydi bu kadar oy alamazdı.


Muharrem İnce kendi Parti ölçülerine göre başarılı olmuştur; ama seçimi 2. Tura götüremeyerek de başarısız olmuştur. CHP’den fazla oy alması ise çok büyütülüyor. Bu normaldir; çünkü Muhalif seçmenden bir kısmı partisine oy vermiş ama Muharrem İnce’nin eli güçlensin diyerek de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ona oy vermişlerdir.

 Muharrem İnce CHP ile ilişkisini kesip 81 milyonun Cumhurbaşkanı olduğunu söylemiş , ancak sonrada CHP’den fazla oy alması Doğalken CHP Genel Başkanlığına göz kırpmıştır. CHP başında belki Kılıçdaroğlu’ndan fazla oy alabilirdi; ama bu kesinlikle 30 olamazdı. 

Seçim sonuçlarını kabullenmesi ülkeye nefes aldırmıştır. İnce bu işi entirikalar ile bitirmek yerine sandığa güvenmiştir ki bu önemlidir. Erdoğan’ın ilk çıkış noktası da sandıktı ; fakat Erdoğan’ın sandığa güvenmediği İyi Parti’ye olan tavrı ile açığa çıktı.  

İsmail Küçükkaya’yı harcaması hiç yakışık almadı. O mesaj paylaşılırdı. İnce burada kendini inkar etti. Birde Demirtaş’a özgürlük istemediğini söyledi; ama bunu en azından ima eden davranışları oldu; dün Demirtaş istemediyse bile özgürlük istediğini söyleyebilirdi. Zaten dokunulmazlıkların kaldırmasına karşı çıkmıştı. 


Yorumlar