Öne Çıkan Yayın

Ne güzel çocuk şenlğimiz vardı ne gerek vardı OlimpiyataTürkçe Olimpiyatları itiraf etmek gerekirse zaman zaman ruhumuzu ve gururmuzu okşuyordu. Değişik ülkeden çocukların bizim Şiirimizi ve Şarkımızı okuması bizi ziyadesiyle mutlu ediyordu. Ancak sonrasında yaşananlar, altından çıkanlar ülkenin geldiği nokta insanı üzüyor.

Oysa Bu Türkçe Olimpiyatları bal gibi 23 Nisan Çocuk Şenliğinden esinlenmiş ve belki de iktidarın en büyük hatası 23 Nisan gibi bir değere sahip çıkmamasıydı. Oysa ki Ataturk gibi bir değere sahip çıkılmasının hiçbir dezavantajı olmazdı, onun yerine Yaşayan bir adamı ileri taşıdılar Fetullah Gülen'i ve o kadar ileri gitti ki bu Gülen ondan sonra durum belli.

Milli Bayramlara sahip çıkmalıydık, Milli değerlere sahip çıktığımızı göstermeliydik, Oysa alternatif tarih yaratma çabası bizi bataklığa sürükledi. Tarihin değerlerine alternatif tarih yaratmadan da sahip çıkabilirdik, çıkmak yerine 23 Nisan'a bal gibi alternatif olan bu Olimpiyatlarla gururlanmak saçmaydı ve bunu geç farkettik.

Yorumlar