Öne Çıkan Yayın

Ekomik Kriz birçok şeyi değiştirebilirDolar yükseldikçe yükseliyor ve ekonomik kriz kapıda diyenler var. Aslında AKP iktidarın bir ekonomik kriz yaşamasını isteyen kitle vardı zaten ve şimdi bu kitle bulduğu fırsata çok yakın, çünkü dolar almış başını gidiyor Euro da çapraz kur etkisiyle ona eşlik ediyor.


Ben ekonomik krizin olmasından çok da ürkmüyorum, siyasetteki değişim de çok umurumda değil. Benim bu hayasızca tüketim sonucu ortalıkta dolanan gereksiz fiyat artışları ile sorunum var. Elbette aldığımız malların fiyatların yükselmesinde kurun büyük etkisi var; ama bir yandan da talepler bazı malların fiyatlarını yükseltiyor. Nakit dar boğazına düşecek olan satıcıları, piyasayı elinde toplayanlar elbette tüketim düşünce şapkalarını önüne alıp düşünme fırsatı elde edecekler.

Tüketim çılgınlığı çok boyutlara ulaştı, sokaklara bakınca Kriz var gibi durmuyor birçok malın hala satılır olması çok da ilginç. İnsanların giyimleri ,kuşamları, arabaları, evleri güzelleştikçe güzelleşiyor. Ekonomik kriz elbette dar gelirli olanı vuruyor ama şu da bir gerçek bir ayar için bir kriz de işe yarayabilir, ülkenin birçok tüketim alışkanlığını değiştirebilir.

Yorumlar