Öne Çıkan Yayın

Vatandaş düşünülmeden karar verilmiş bir Tarih.


Devlet Bahçeli işaret etti, seçimler erkene alındı. Erken seçimin bir gereği var mıydı bana vatandaş olarak sorarsan hiç gereği yoktu; ama ittifak anlaşması yapmış 2 partinin önce bir ayrı seçime girmesi sonra da beraber seçime girmesi yanlıştı ve bundan dönülmüş oldu.

Birde aylarca CHP'nin adayı kim olmalı tartışması yapmaktan kurtulduk ve yakında öğreneceğiz. Sürekli birşeyleri seçiyor gibi görünmek seçmende yorgunluk oluşturmakta. Hele 2 turlu bir seçim bu yorgunluğu artıracaktır. Sürekli bir güvenoylamasına döndü.

Seçim tarihi çok kötü, öyle kötü bir tarih ki,vatandaşı evine mahkum etti, Bayrama siyaset gölgesi düşmüş oldu. Üniversite sınav tarihleri şaştı, Eylül ayı olmalıydı. Mevsimlik işçiler, tatilciler, memleketine gidecek olanlar v.s v.s. Daha önce 22 Temmuz'da bir seçim yapılmıştı. Bana göre seçim olacaksa Eylül Ortası Kurban Bayramı sonrası olmalıydı ama bekleyemediler, belki de rüzgarı değerlendirmek istediler ama vatandaş yada seçmen düşülmeden alınmış bir karar. Seçim tarihi bile iktidarar oy kaybettirebilir.

Yorumlar