Öne Çıkan Yayın

Askeri vesayet Askeri üniforma ile yenilir mi?Tayyip Erdoğan bir kesimin kabullenilmesi için çok uğraştı, çaba gösterdi, savaş verdi. Bu Savaştan da galip çıktı. Toplumun hor görülen kesimini gündeme getirdi, baş köşeye oturttu. Kendisine muhtar olmaz diyenleri, muhtıra verenleri bir şekilde hizaya soktu. Bunu yaparken de büyük yanlışlar da yaptı. Belki halen de yapıyor.

Türkiye'de sıradan vatandaş Tayyip Erdoğan'a borçlu. Bu borcunu da ödüyor; ama son zamanlarda gerçekten ilginç şeyler oluyor. Tayyip Erdoğan'ın Kamuflaj ile fotoğraf vermesi bugüne kadar askeri vesayetten şikayet etmiş biri için fazlasıyla garip bir durum. Mesaj veriyor mu veriyor, ama bu kadarı fazla gibi, sanki gerek yoktu. Türkiye sivilleşecek mi, yoksa askeri bir alana mı kayacak bilemiyoruz. Gittikçe otoriterleşen bir yapı var.

Peki sokaktaki vatandaş bundan neden rahatsız olmuyor, çünkü zaten onlar muhatap alınmıyordu. Tayyip Erdoğan onları muhatap aldı. O kıymet verdi diye şimdi muhafazakar seçmen kıymetli. Onu yenmek için tüm çabalar, Tayyip Erdoğan'a oy verenler bunun farkında.

Tayyip Erdoğan'ı yine Tayyip Erdoğan yenecek, kendi kendisini başka bir noktaya taşıyor, gücün etkisine girmiş ve bunu da askeri üniforma ile kanıtlamış oldu. Tayyip Erdoğan artık seçmeninden belli bir kesim içinde yanlışlar yapmaya başladı. Metal yorgunluk aslında kendisinde etki ediyor. Bir kere Devletin başı Başkomutan sıfatıyla anılmamalı burası Askeri bir rejim değil. Cumhurbaşkanı Devletin başı ama Başkomutan olmalı, Genelkurmay Başkanı kendisine bağlı olsun ama Askeri bir terim olan Başkomutanlık sıfatı kaldırılmalı.

Yorumlar