Öne Çıkan Yayın

İlkesizlik Bir Partiye Özgü Değil.


Siyasetin ne kadar kaypak bir zemini olduğunu, ilkesizlik olduğunu, iktidarı da muhalefeti de gösteriyor. İlkeler üzerinden siyaset yapılmıyor, bir Partinin Politikasını eleştirmek başka birşey onun liderine ağzına alınmadık laflar söylemek daha da başka bambaşka birşey. İnsan hayretler içinde kalıyor siyaseti izlerken.

Tayyip Erdoğan'ın dününü bugünü görüyoruz, kime dün ne söylediğini bugün kime ne söylediğini biliyoruz ama bunlar bizde çark edeni sadece tek kişi gibi gösterme çabalarının ürünü. Temel Karamollaoğlu bir anda herkesin gözdesi oldu. Bir ara aynı şeyleri 7 Milletvekili olan Muhsin Yazıcıoğlu yaşamıştı, şimdi de hedef Temel Karamollaoğlu'nu safa çekmek. Kendisi kilit konumunda bunu da anlatan tek veri Tayyip Erdoğan'ın Saadet ile ilgili gösterdiği çaba. Tayyip Erdoğan Has Parti, Demokrat Parti gibi kendisini potasında eritemedi.

Temel Karamollaoğlu AKP'ye yakın durmasın ama ne olur CHP'ye de yakın durmasın çünkü CHP bugün Tayyip Erdoğan faktörü olmasaydı Karamollaoğlu'nun yüzüne dahi bakmazdı. Sivas olaylarının Madımak'ın en çok eleştirilen ismidir Karamollaoğlu. Siyasette ilkesizlik var bu bir partiye özgü değil.

Yorumlar