Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

CHP'de aklımızla dalga geçiyor.Türkiye’de siyaset komik bir şekilde ilerliyor. Ciddi anlamda hakla dalga geçiyorlar. Onu da bıraktılar birbirleri ile dalga geçiyorlar. 

2007’de biz kaç kişiyiz diye sayım yapan Tuncay Özkan’ın mensubu olduğu parti bir başka partiye kimi aday göstereceği konusunda akıl veriyor hem de dalga geçercesine. Abdullah Gül’ü aday yapın diyor ama ekliyor zaten 2.tura kalmasını beklemiyoruz.  Yani diyor ki Tayyip Erdoğan’dan oy bölmesi  için sizi ve onu figüran olarak kullanalım. 

Temel Karamollaoğlu Madımak olayların Sivas Belediye Başkanı. CHP tarafından çok eleştirildi ama şimdi maşallah ön planda. 

Bence Saadet Partisi ne Ak Parti ile ne de CHP ile ittifak yapmamalı. Saadet Partisi gümbür gümbür bir muhalefet boşluğunu doldurmak üzere. Kendini korumayı başarırsa başarıya ulaşır. Erdoğan yada CHP tarafından sindirilirse seçmen için bir anlamı kalmaz ancak kendini korursa yakın gelecekte patlama yapma şansı var. 

Erdoğan ilk yanlışı Başkanlık sisteminde yaptı şimdi de ittifak ile yapıyor günü kurtaracağım derken gelecekten olacak. 

Abdullah Gül kesinlikle Erdoğan karşısında aday olmamalı figüran olarak kullanılmak isteniyor. Bunun farkına varmalı. Geçmişte de yol açıcı oldu şimdi yine öyle olması isteniyor buna yüz vermemeli. 

Erbakan’a karşı kongrede aday olup Erbakancı partiye dönmekte bize siyasetin nasıl bir alan olduğu hakkında fikir veriyor. 

Yorumlar