Öne Çıkan Yayın

Masum kadınları servet avcılarına dönüştürmeyelim.Günümüzde nafaka adaletsiz bir uygulamadır ve bana göre olmaması gereken demeyelim ancak bir takım şartlara bağlanmalıdır. Kadın mağdur olsun demiyorum ancak mağdur kadınların yanında servet avcısı kadınlar yaratmanın lüzumu yok.

Bir kere taraflar nafaka durumunu baştan belirlemelidir, Mesleği olmayan yada mesleğinden feragat eden kadınlara belirlenecek standart nafakalar ödenebilir. Bu hesaplanırken erkeğin geliri yada taşınmazlarının belirli bir oranı alınabilir. Meslek sahibi olan kadınlara ise nafaka vermek yerine başka çözümler üretilebilir. Çocuk varsa çocuğun harcamaları tarafların gelirleri oranında paylaşılabilir yoksa geliri olan taraf çocuğun masraflarını karşılar.

Artık toplum yapısı değişti. Zengin koca ile evlenen kadın, nafaka ile tüm hayatını kurtarmamalı yada erkek bir yanlış evlilik yaptı diyerek tüm hayatını bir kadın ile geçirmemeli, veyahut bir kadın nafaka almak için istemediği bir adama gereksiz yere dayanamamalıdır. Kadını ihya eden bir nafaka sistemi olmamalı ama kadını da mağdur etmelidir. Burada mağdur olacak kadın kriteri önemli yoksa bu iş servet avcılığına döner.

Yorumlar