Öne Çıkan Yayın

İnsanın özgürlüğü ile ihanet arasında ince çizgi var.Arada bir buralarda kendime de dokunacak şeyer yazmak istiyorum.Bazen insan kendinden kaçmak ister. Bazen bir bedende iki tane ben saklarsın ve  O sakladığından benleri ancak senin beraber ayıplara karıştığın kişi görebilir, sendeki pisliği görüp seni seven olabilir. Pislik kavramı elbette toplumun en kabulü için geçerlidir.

Toplumun büyük çoğunluğunun ayıp saydığı bir davranış içine girebilirsin ve bu davranışın içinde bir ortağın varsa o ortağın senin o pis halini görür ama görmezden gelir. Eşini aldatığında beraber olduğun kadın senden sadakat bekler senden ondan ama zaten ortada sadakatsiz bir durum vardır ve böyle de bir ironi yaşarsın.

Yasak elmalar daha çekici olabilir yada toplum sana her zaman yeni birilerini daha albenili gösterebilir. Aslında saklanmak zor gibi görünsede bu kadar herşeyin ifşa olduğu bir ortam saklanmayı da kolaylaştırabilir.

Artık herkes kendini yada çevresindekileri bir bakıma aldatır konuma gelmiş. Bunda teknolojinin katkısı oldukça büyük.Sadakat yok olmak üzere. Modern toplum bir yandan daha ahlakçı görünsede bir yandan da aslında ahlaksızlığı da farkında olmadan teşvik ediyor.

İnsanı eğitebildiğini sanan modern toplum hem ona daha fazla güdü yüklüyor ve güdüleri ile oynuyor hem de ondan güdülerine hakim olmasını bekliyor, işte bu çelişkinden kurtulamayanlar yepyeni bir girdap içine düşüyor ve daha da ahlaksız biri haline bürünebiliyor. Özgürlük ve ihanet arasında ince çizgi var.

Yorumlar