Ana içeriğe atla

Hülya Koçyiğit'in açıklaması GereksizEn son Hülya Koçyiğit ne kadar özgür bir ülkede yaşadığımızdan bahsetti. Bu tip açıklamalar bana oldukça saçma ve yersiz geliyor. Bir partiye oy vermek için ülkenin güllük, gülistanlık olması gerekmez, ha olursa iyi olur o ayrı bir konu ama ülkede seçim varolan partiler arasında yapılır ve sizde bir partiyi seçmiş olabilirsiniz, hatta bir lideri. Ancak o ülkede herşeyin güzel gittiğini yorumlamanıza vesile olmayabilir. Çünkü sıkıntıları var bu ülkenin.

En büyük sıkıntılarından biri de özgürlük, bununda aslında siyasetten çok halkın özgürlüğe bakış açısı ile alakası var. Ancak bugün aslında şu da bir gerçek ki maalesef Ak Parti'de bu ülkeyi geçmişten daha özgür yapmadı, sadece özgü hissedenler ile etmeyenlerin yerini değiştirdi. Hülya Koçyiğit'e sormak lazım mesela bugün Türkiye'de düzen eleştiren bir film yapılabilir mi, yapılırsa ne kadar izin verilir.

Bir ülkenin Cumhurbaşkanına bir sanatçı olarak saygı duymak mümkün ama daha özgür olduğumuza dair gerçekçi veriler ortaya koymak lazım. Hele bir sanatçının toplumu özgürleşme adına çok da bir adım yokken özgür buluyor olması kulağa hoş gelmiyor ve böyle açıklamalarında bir faydası yok. Ha bu ülkenin Cumhurbaşkanına saygı duyuyor olmak ile ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmemek farklı şeyler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha