Öne Çıkan Yayın

Hülya Koçyiğit'in açıklaması GereksizEn son Hülya Koçyiğit ne kadar özgür bir ülkede yaşadığımızdan bahsetti. Bu tip açıklamalar bana oldukça saçma ve yersiz geliyor. Bir partiye oy vermek için ülkenin güllük, gülistanlık olması gerekmez, ha olursa iyi olur o ayrı bir konu ama ülkede seçim varolan partiler arasında yapılır ve sizde bir partiyi seçmiş olabilirsiniz, hatta bir lideri. Ancak o ülkede herşeyin güzel gittiğini yorumlamanıza vesile olmayabilir. Çünkü sıkıntıları var bu ülkenin.

En büyük sıkıntılarından biri de özgürlük, bununda aslında siyasetten çok halkın özgürlüğe bakış açısı ile alakası var. Ancak bugün aslında şu da bir gerçek ki maalesef Ak Parti'de bu ülkeyi geçmişten daha özgür yapmadı, sadece özgü hissedenler ile etmeyenlerin yerini değiştirdi. Hülya Koçyiğit'e sormak lazım mesela bugün Türkiye'de düzen eleştiren bir film yapılabilir mi, yapılırsa ne kadar izin verilir.

Bir ülkenin Cumhurbaşkanına bir sanatçı olarak saygı duymak mümkün ama daha özgür olduğumuza dair gerçekçi veriler ortaya koymak lazım. Hele bir sanatçının toplumu özgürleşme adına çok da bir adım yokken özgür buluyor olması kulağa hoş gelmiyor ve böyle açıklamalarında bir faydası yok. Ha bu ülkenin Cumhurbaşkanına saygı duyuyor olmak ile ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmemek farklı şeyler.

Yorumlar