Öne Çıkan Yayın

Konken Partisi alternatifinden öteye geçmeli dinsel buluşmalar.Bu kadar dindarlaşan bir toplumda sosyal hayatta etkilerini görmek lazım.Ancak malesef göremiyoruz. Memleketin yarısı diğer yarısını hırsızlıkla suçlarken, her yerde dini plana çıkaran insanlarda varken. Ortalıkta bu kadar türbanlı,sakallı gezerken, diğer anda dine uzak olsa da topluma katkı verecek değerlere sahip olduğunu söyleyen erdemli insanlarda sözde varken. Toplumda ki adalet duygusunun zayıflamış olması nasıl açıklanabilir. İnsanlar arasında eşitsizliğe karşı ne dinsel alanda bir tepki var ne de diğer alanda.

Toplumun bir kesiminin dini referans olarak kullanması, diğer kesiminin erdemi, vicdanı öne plana çıkarması ama toplumdaki bozukluğun artması kanımca samimiyet eksiliğinden kaynaklanmakta. Daha da acı olan ise dindar olduğunu söyleyen kesimlerin toplumdaki bozuk düzeni eleştirme konusunda çok geride olması da bir başka içler acısı durum.

Toplumda özellikle kadınlar arasında yaygınlaşan dindarlığın konken partisi alternatifine dönüşmesi ve toplumsal hayatta bir karşılığı olmaması da acı.Bu kadar kadının dini referans aldığı noktada toplumda birşeyler değiştirmesi gerekirken değişmemesi acı.

Yorumlar