Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

Bolluğun şımarıklığıİnsanların bolluk içerisinde yaşaması onları şımarık yapıyor. Bu kadar ürün alternatifi olması hem üretciyi hem de tüketiciyi şımarık hale getiriyor. Kalitesiz üründe alıcı buluyor düşüncesi üreticiyi tembelleştirirken tüketiciyi de daha şımarık hale getiriyor.

Türkiye ,yağ, ekmek, su, gaz bulamama noktasından bugüne geldiğinde bir ürün alırken o kadar çok kriter ekleniyor bunların ne kadarı doğru insanın aklı karışıyor. Omegalı yağlar, organik ürünler, çeşit çeşit bulaşık deterjanları, değişik bebek bezleri, çeşit çeşit lambalar , oyuncuklar, küçük farklar uğruna şımarıklık gösteren insanlar. Ucuz diye sağlığı tehdit eden ürünler, pahalı gözükmek uğruna ürünlere verilen saça sapan isimler.

Hem tüketici hem de üretici bir şekilde şımarıklık yaşıyor. Bolluk bu arada birtakım insanların tekelindeyken Afrika'nın ve bu ülkeninde aç insanları var. Kendisi ve çevresi için en iyi isterken diğer insanları düşünmeyen insanlar türedi. Ürünü üreten de tüketicisinin sağlığını, toplum sağlığını düşünmüyor. 

Yorumlar