Ana içeriğe atla

Paralı olanın bu kadar ayrıcaklı olduğu dünyada Milli Piyango Kuyrukları artar.


Müslüman dünyasının bir dezavantajı var, birçok dini hasassiyeti ile dalga geçiliyor. Müslüman dünyasının lobisi güçlü değil. Yılbaşı yaklaştıkça Müslüman dünyası Yılbaşı gecesine karşı gardını almış durumda. Ancak Haram yeme konusundaki şu yılbaşında gösterdiği azmi diğer günlerde gösterse daha fazla mutluluk ve refah içerisinde yaşayacak.

Aslına baklırsa günümüz dünyasının en büyük dezavantajlarından biri mutluluğun ve refahının parada olduğu hissini vermesi.Para elbette önemli ama insan yeteri kadar para ile de mutlu olabilir. İşte bu mutluluk kaygısının para ile çözüleceği sanrısının bu kadar işlenmesi, parası olanın bu kadar kayrılması Milli Piyango kuyruklarını her sene daha uzatıyor. Oysa insanı gerçekten mutlu edebilecek başka yollarda var. Bir kere en önemlisi içinde bulunduğu şartlarda kendini mutlu edebilecek ortam oluşturursa insan hayattan çok daha fazla verim alır.

Gelelim Yılbaşında Müslüman ne yapacak, aslında Müslüman Yılbaşında ne yapmayacağını biliyorda kalan 364 gün ne yapacağının pek farkında değil galiba. Rutin hayatının içinde O gece Müslümanda kendisine alacağı 1 tabak Kuruyemiş ile mutluluk yaşayabilecekse ve bundan günah diye onu vazgeçirenler zevkü sefa içerisinde yüzenlere karşı hiç mücadele etmiyorsa O zaman Müslümanlık bu neresinde.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha