Öne Çıkan Yayın

Paralı olanın bu kadar ayrıcaklı olduğu dünyada Milli Piyango Kuyrukları artar.


Müslüman dünyasının bir dezavantajı var, birçok dini hasassiyeti ile dalga geçiliyor. Müslüman dünyasının lobisi güçlü değil. Yılbaşı yaklaştıkça Müslüman dünyası Yılbaşı gecesine karşı gardını almış durumda. Ancak Haram yeme konusundaki şu yılbaşında gösterdiği azmi diğer günlerde gösterse daha fazla mutluluk ve refah içerisinde yaşayacak.

Aslına baklırsa günümüz dünyasının en büyük dezavantajlarından biri mutluluğun ve refahının parada olduğu hissini vermesi.Para elbette önemli ama insan yeteri kadar para ile de mutlu olabilir. İşte bu mutluluk kaygısının para ile çözüleceği sanrısının bu kadar işlenmesi, parası olanın bu kadar kayrılması Milli Piyango kuyruklarını her sene daha uzatıyor. Oysa insanı gerçekten mutlu edebilecek başka yollarda var. Bir kere en önemlisi içinde bulunduğu şartlarda kendini mutlu edebilecek ortam oluşturursa insan hayattan çok daha fazla verim alır.

Gelelim Yılbaşında Müslüman ne yapacak, aslında Müslüman Yılbaşında ne yapmayacağını biliyorda kalan 364 gün ne yapacağının pek farkında değil galiba. Rutin hayatının içinde O gece Müslümanda kendisine alacağı 1 tabak Kuruyemiş ile mutluluk yaşayabilecekse ve bundan günah diye onu vazgeçirenler zevkü sefa içerisinde yüzenlere karşı hiç mücadele etmiyorsa O zaman Müslümanlık bu neresinde.

Yorumlar