Öne Çıkan Yayın

Our country is used to be alone

Tek Başına Özlemek YetmiyorBazen tek başına özlemek yetmiyor, 2 kişi özlemek gerekebiliyor. İnsan hayatı çok garip.Bazen karşına çıkan bir ödülü kaçırdığında üzülüyorsun. Ödül almak her zaman olası olmuyor. İnsan her zaman ödül alma şansına sahip olmayabilir. Hayat bize armağanlarını bazen öyle kısa sunuyor ki.

Bazen yanlışın içinde belkide doğrun geçiyor ama yanlışın içine saklandığı için doğrunu çıkarıp alamıyorsun, belkide yeterince cesaret gösteremiyorsun. İnsanların bazıları oldukça cesur bazıları ise yatırım yapmaya korkuyor, risk almıyor, kabuğuna çekiliyor. Açmaza düşüp çıkmadığın anlar oluyor. Bazen insan özleme eylemini diyalog içinde gerçekleştirmek istiyor, karşısındanda bir ses gelsin istiyor.

İnsanın ömrü kısaldıkça aslında kendi için ne kadar az değerli olduğunu anlıyor. Bazen hayatı kendi istediğin gibi yaşadığını sanıp aslında hiç de kendi istediğin gibi yaşamadığını anlıyorsun. Hayat çok garip bazen günah ile dans edilmeyeceğini acı bedeller ödeyerek öğreniyorsun. Acı bedel ait olamamak, kimsenin olamamak oluyor bazen. Hayat yine de devam ediyor ve sürekli bir ümit ve umut aşılıyor insana. Yarın başka birgün diye düşünüyorsun ve umudunu kesmiyorsun her an herşey değişebilir aslında.


Yorumlar