Ana içeriğe atla

Geçmişi yenmek adına gelecekler gölgeleniyor


Ülke böyle yönetilmememeli.Tamam hepimiz biliyoruz yada bilmek isteyenler biliyor bu ülke lider kökenli yönetildi, yönetiliyor, kim ne derse desin lider kökenli yönetilmeyi de seviyor. Cumhurbaşkanı sanki ülkedeki uygulamalardan haberi yokmuş gibi, çıkıp bir gün diyor ki TEOG anlamsız. Ondan sonra herkes seferber oluyor TEOG'u kaldıralım.

Milletin aklıyla dalga geçiyorlar ve ülke yönetimi bir garip hal alıyor. Bürokrasi'yi azalttık tamam da şimdi herşey sanki bir kişinin talimatıyla yapılıyormuş gibi görünüyor ama aslında öyle değil. Elbette birileri Cumhurbaşkanı'nın kulağına bunları fısıldıyor, oda toplumdaki gazı kolayca almak adına açıklamayı yeni keşfetmiş gibi yapıyor. Sanki TEOG sistemini pantagoya parlamentosu onayladı. İnsanları biraz ciddiye almanın zamanı geldi. Eğitim de büyük açık var, bunda anlamsız İmam Hatip sevdasının yanında, geçmiş ile hesaplaşacağım kaygısıyla geleceği çöpe atmanın acımazsızlığı da var. Bu ülkede her siyasi oluşum eğitim ile oynadı ama oyunun ne kadar tehlikeli olduğunun farkına kimse varamadı. Bunun farkına varılması için türlü olumsuzluklarda yaşandı ancak ders alınamadı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha