Öne Çıkan Yayın

Erdoğan Karşı Diye ABD adaletini güzellemek.


Bazı konular öyle çetrefilli ki insan üstüne kalem oynatmaya korkuyor. Kaş yapayım derken göz çıkarmak durumunda kalabiliyorsunuz. Amerika Rezza Zarrab yargılanırken, oraya giden Halkbankası üst düzey yöneticisi de tutuklandı, şimdi Zafer Çağlayan hakkında bir tutuklama var, Erdoğan'ın korumaları hakkında da işlem yapıldı. Şimdi Erdoğan taraftarı falan olmak değil mesele, mesele durulan yer ve bakış açıları.

Zafer Çağlayan'ın saati çok konuşuldu, zaten orada Zafer Çağlayan'ı savunma konumuna girecek değilim, almıştır, almamıştır bilemem ama şunu söylemek lazım, Zafer Çağlayan'ı savunarak yetimin rızkının elinden alınmış olma ihtimaline destek olmam.Herşey bir yana Halkın partisi olduğunu söyleyen bir partinin bakanın 700000 TL'lik saat takmasını doğru bulamam

Burada açıkcası benim merak ettiğim daha başka birşey, belli kesimlerde öyle bir hava var ki, sanki dünyanın en adil yargısı ABD'de ve koşulsuz, şartsız adil yargılanma var, hiç sanmıyorum. Bugün ABD doğru düzgün bir sisteme sahip olsaydı Fetullah Gülen'i korumazdı, ona kucak açmazdı. Herşey ABD'de güllük gülistanlık oranın adaleti en mükkememeli gibi davranmak bize yakışmıyor.

Yorumlar