Öne Çıkan Yayın

Ötekinin Seçimden Irak Lideri Kılıçdaroğlu.2019 seçimlerine çok var gibi dursa da zamanın su gibi akıp geçtiği dünyada bir bakmışsın gelmiş çatmış.

2019 seçimleri gerçekten de Erdoğan için  oldukça zor olacak gibi bunun kendisi de, partisi de, seçmeni de farkında. Bunun farkında olan bir başka isim daha var Kemal Kılıçdaroğlu. 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın karşısına çıkmayacaktır çünkü bu kendisi için olası bir yenilgi demek. Herkes Referandumda alınan çok yaklaşık sonuçta Kılıçdaroğlu'nun payını biliyor ama birşey noktasında bilinmeyen yada yeterince ayırt edilemeyen birşey var. İsimsiz yarışmalarda, seçimlerde Kılıçdaroğlu'nun eli güçleniyor ve fakat iş isimli yarışmalara geldiğinde Erdoğan hep bir adım önde. Hal böyle olunca Kılıçdaroğlu önce Erdoğan'ı devirmek istiyor ve ömrü yeterse onun yarattığı boşlukta da iktidar olmayı. 

Aslında Erdoğan Kılıçdaroğlu'ndan bir lider çıkaracak bu da getirdiği seçim sistemi ve kutuplaşma dolayısıyla olacak. Erdoğan'ın kutuplaştırma siyaseti ötekine bir lider sahibi olma şansını verdi. Buda Kılıçdaroğlu oldu. Ötekinin lideri isimsiz seçimlerin kahramanı Kılıçdaroğlu.

Yorumlar