Öne Çıkan Yayın

Fatih Terim evliya, futbolda ulvi bir iş değil.


Fatih Terim ya kovuldu yada istifa etti ama tazminat aldığına göre konulmuş olmalı. Şimdi herkes Fatih Terim'in aldığı parayı bağışlamasını bekliyor neden bağışlasın ki? Siz halk olarak , yönetim olarak adamın önüne bir sözleşme koymuşsunuz o da buna ikna olmuş ve kabul etmiş, sonrasında tazminatını alır. Sorulması gereken başarı ölçüsü koyulmamış sözleşmeler.

Ha bire Fatih Terim'e kurtarıcı diye sarılırsanız, yolu, yöntemi belli adamın önüne bu sözleşmeyi koyarsanız adam parasını alır. Fatih Terim bir futbol takımının başındaki adamdır ve görevi ücret ve öne sürdüğü şartlar dahilinde kabul etmiştir kendisi bir kahraman değildir. Onu imparator yapanda arkasındaki kitledir o da bunu kendine devşirmiş paraya çevirebilmiştir. 

Ulvi insan olsa ne olur bu sefer Fatih Terim yerine parayı onun biblolarını , flamalarını v.s yapan adamlar kazanır. Fatih Terim'in üstüne kurulan baskı yanlıştır. Adam anlaşmasının kurallarının gereğini istiyor. Fatih Terim maaşı ile uğraşılarına kadar şu sektörde dönen iddiaya ödenen paralarla uğraşılsa, piyango ile uğraşılsa daha fazla yol alırız. 
Bugün bahis şirketlerini zengin edenler , dekoderlere para dökenler, localardan maç izleyenler, reklam verenler bu işe bu kadar para yatırmasa Terim nereden alacak bu paraları. 

Siz oturup Futbolu Milyon Eurolar oynanan bir sektör haline getirin sonra da çıkıp Fatih Terim'den ulviyet bekleyin Futbolun kendisi ulvi değil ki. 

Yorumlar