Öne Çıkan Yayın

Amaç Erdoğan'a ilk turda maçı vermemek.


Meral Akşener partisi tutabilir mi? Tutabilir neden tutmasın.Ancak tutabilir kimin için ve niçin. Şimdi siyaset ilginç bir alan yani Erdoğan kurtulmak isteyenler, Erdoğan'ı siyasetten silecek tutacak bir parti arıyor, Yalnız Erdoğan'a karşı olan blog bir kez daha parçalanma ihtimali ile karşı karşıya. 2019 Seçimleri kritik Erdoğan 2.tura kalırsa o zaman ana yarış belli olacak. Akşener'in Partisi ile Kılıçdaroğlu 2.tura kalacak aday için yarışacaklar. İşte bu noktada yarış başlayacak.

Erdoğan'ın amacı işi 2.tura bırakmamak olacak. Belki de Akşener'in parti kurmasının amacı Erdoğan'ın işi ilk turda bitirmesini engellemek. Şu an amaç Erdoğan'ın alacağı oylardan gedik açmak.
Aslında Erdoğan'ın asıl sorunu yorgunluk evet 14 yıl iktidar olmak yorgunluk verici ve yıpratıcı hele de Erdoğan gibi birçok etmen ile başa etmek zorundaysanız daha da yorucu hal alıyor. Erdoğan sürekli yumruk yiyip yorulan boksör gibi ve her yerden sıkıştırılıyor. Akşener'in Partisi ile amaç Erdoğan'ın olası bir seçimde 1.turda kazanmasını engellemek. Bunda başarılı olabilirler.

Erdoğan Başkanlık sistemine geçerek kendisine yeni bir engel oluşturdu ve şimdi sıkıntısını çekiyor. Aslında oda beklemiyordu %49 gibi bir hayırı.

Yorumlar