Öne Çıkan Yayın

Şiddetle saf değiştirenler bu millete inandırıcı gelmiyor.Ülke ilk 15 Temmuz'unu yaşarken yeniden bölündü. Destan diyenler oldu, eleştirenler oldu. Burada kutlanacak birşey varsa oda 15 Temmuz'a giden yola katkıda bulunmamaktır. Bu ülkede çıkarı olduğu halde hiçbir örgüte üye olmamış önünde saygı ile eğilmesi gerekilen onlarca kitle var.

15 Temmuz'a yönelik eleştirilerin bu kadar yoğun olmasını anlamamak ise bana göre iktidarın en büyük yanlışı. İnsanların bir kısmı gerçekten bu örgüte kimin destek verdiğini vicdanında yargılamış ve bazı isimleri mahkum etmiş dolayısıyla burada tepki duyulması kadar normal birşey yok. 

Bu örgüte yönelik eleştirilerde üç maymunu oynayanların örgüt mücadelesinde aynı şiddetle saf tutmasını içine sindiremeyen bir kitle var. Dahası Milli Bayramların her birine farklı yaklaşım sergileniyor algısı da birçok insanı kızdıran bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. 

İktidarın mental yorgunluğu falan yok, olan şey ikiye bölünmüş kitlenin bir fazlasını eline tutma çabası. Elinde tutmak ise daha fazla ayrıştırmak ile mümkün olur dite düşünüyorlar. Oysa sert ayrıştırma ile bu ülkenin yarısını elde tutmak zor , çünkü sosyal yaşamda karşımıza çıkan kimi uygulamalar insanları sizden uzaklaştırıyor. Karşısındakini anlamam gün geçtikçe iktidara kan kaybettirecektir. 

2019 seçimleri oldukça Çetin ve sert geçecek buraya giderken ayrıştırıcı dil yerine bütünleştirici dil daha işe yarar. 

Eskiden Laiklik v.s diye yürüyen CHP kitlesi bugün kimsenin en azından sözde hatır diyemeyeceği bir kavram olan adalet sözcüğü ile yürümesi mesela birleştirici bir dildir. Bu bir örnektir. 

Yorumlar