Öne Çıkan Yayın

İlyas Salman'ın Ya Ya Şaşa Şaşa filmi biraz da Arda Turan hikayesidir.

Arda Turan olayı üzerine herkes konuşuyor. Bizde bir iki cümle söyleyelim Arda Turan demişti ya evet Barcelona'da oynayan bir futbolcu yüz yılda bir gelir diye biz buna ilave yapalım Arda Turan gibi Barcelona'da oynanıp bu kariyeri mahveden bir Türk futbolcu da sanırım 200-300 yılda bir gelir.

Nedir bu futbolculardaki ne oldum deliliği bir türlü anlamak mümkün değil aslında mümkün o yaşta hayal edemeyeceği paralar kazanmak futbolcuları bu hale getiriyor. Birde artık yeter şu olayları açıklarken Allah, kitap, din muhabbetine girmeyin. Sen gidip baban yaşındaki adamın gırtlağına sarılırsan bunu hiçbir din de millet de imanda hoş görmez. 

Türkiye belki Barcelona'da oynayan nadir futbolcu gördü ama çok fazla Efendi futbolcu gördü. Bu ülke Nihat Kahveci, Rüştü Rençber , Emre Çolak, Tugay Kerimoğlu gibi yurtdışında Arda'dan dava az sükse yapıp ama daha efendilik gösteren oyuncular gördü. 

Arda özelinden Türkiye geneline doğru fotoğraf çekersek Cumhurbaşkanı'na da şöyle bir mesaj gönderebiliriz işte Yeni nesil. İnsan hata yapar yanlış yapar ama kaybettiğimiz yeti özür dileme yetisidir. Arda Turan artık bir yükselişten çöküşe geçen hikayedir. İlyas Salman'ın Ya Ya Yaşa filmi bir Arda Turan hikayesidir aslında. 

Yorumlar