Ana içeriğe atla

İlyas Salman'ın Ya Ya Şaşa Şaşa filmi biraz da Arda Turan hikayesidir.

Arda Turan olayı üzerine herkes konuşuyor. Bizde bir iki cümle söyleyelim Arda Turan demişti ya evet Barcelona'da oynayan bir futbolcu yüz yılda bir gelir diye biz buna ilave yapalım Arda Turan gibi Barcelona'da oynanıp bu kariyeri mahveden bir Türk futbolcu da sanırım 200-300 yılda bir gelir.

Nedir bu futbolculardaki ne oldum deliliği bir türlü anlamak mümkün değil aslında mümkün o yaşta hayal edemeyeceği paralar kazanmak futbolcuları bu hale getiriyor. Birde artık yeter şu olayları açıklarken Allah, kitap, din muhabbetine girmeyin. Sen gidip baban yaşındaki adamın gırtlağına sarılırsan bunu hiçbir din de millet de imanda hoş görmez. 

Türkiye belki Barcelona'da oynayan nadir futbolcu gördü ama çok fazla Efendi futbolcu gördü. Bu ülke Nihat Kahveci, Rüştü Rençber , Emre Çolak, Tugay Kerimoğlu gibi yurtdışında Arda'dan dava az sükse yapıp ama daha efendilik gösteren oyuncular gördü. 

Arda özelinden Türkiye geneline doğru fotoğraf çekersek Cumhurbaşkanı'na da şöyle bir mesaj gönderebiliriz işte Yeni nesil. İnsan hata yapar yanlış yapar ama kaybettiğimiz yeti özür dileme yetisidir. Arda Turan artık bir yükselişten çöküşe geçen hikayedir. İlyas Salman'ın Ya Ya Yaşa filmi bir Arda Turan hikayesidir aslında. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha