Öne Çıkan Yayın

Dine en büyük zararı günahkarlar değil İnan olduğunu söyleyenlerveriyor.

Trt'nin düzenlemiş olduğu Kuran'ı Kerim yarışmasına Mehmet Görmez eleştiride bulunmuştu , Cumhurbaşkanı Erdoğan ise eleştirilere kulak tıkayın minvalinde birşey söylemiş. Şimdi ben olaya baktığımda bir taklit görüyorum. Pop star yarışmalarını taklit böyle bakınca bir kere İslam'a aykırı gibi geliyor bana ben taklidi islama yakıştıramıyorum.

Kuran'ın ulu orta bir yarış malzemesi olarak kullanılması da bana doğru gelmiyor. Kuran üstünden popüler kültüre katkı sağlamak da doğru değil gibi gelmiyor. Hele ki Cumhurbaşkanı'nın bir ülkedeki en resmî otoriteyi hem kendi atadığı otoriteyi es geçmesi de bana doğru gelmiyor, dahası çokça atıfta bulunduğu Osmanlı Kültüründe de böyle bir es geçmenin Şeyhülislamın söyleminin es geçilmesinin olduğunu sanmıyorum. Dahası da var birde aklıma daha önce beni bile mest eden Türkçe Olimpiyatları geliyor ki nasıl da anlamamışız diyorum 

O zamanda o yarışmalara methiyeler düzlüyor nasıl da gözyaşları dökülüyordu sonrasında olanlar malum. Ben Diyanet İşleri'nin SMS ile fitre, zekat istemesini de iyilik için gece düzenlemesini de doğru bulmuyorum bunları da dip not olarak verelim. Hele hele Kadir gecesinde kuran hediye edebilirsiniz diye bir SMS atması da bana doğru gelmiyor. Bir kere hayır yaparsan diyanet üzerinden sana bu tip mesajlar atmaları bana göre seni bir müşteri gibi görmelerinden ileri geliyor ki bu da doğru değil. Bana göre her zaman söylerim aslında dine en büyük zararı günahkarlar değil İnan olduğunu söylenenler veriyor.  

Yorumlar