Öne Çıkan Yayın

Oyunu makarnacılara mı vereceksin yoksa sana 2. El kıyafetlerini verenemi ?

16 Nisan yaklaşıyor. Türkiye evet ve hayır ikileminde. Bu seçim aslında sınıflar arasında bir mücadele. Bu mücadele elitist ve yoksullar arasında ancak bir farkla yoksul temsil edenler aynı zamanda iktidar ile zenginleşenler. Yoksul temsil ettiğini iddia edenler ise bu iktidar ile fakirleşenler ama bu fakirleşme sadece maddi manada değil. Bu fakirleşme kültürel, duygusal ve entellektüel anlamda.

Bu referandum uzunca bir süredir devam eden sınıfsal ama adı konulmamış mücadelenin finali. İşte bu mücadelede her 2 tarafta sizi kandırıyor olabilir. Çünkü bunun bir sınıf mücadelesi olduğunu iltifat edecek mertlikte değiller yada Türkiye buna hazır değil diye böyle davranıyorlar. 

Bu senin sınıfını ve safını seçmenin finali. Eğer sen Batılı, entellektüel be kültürel zenginlik istiyorsan Hayır diyeceksin. Ama sen garibanlığını, bir lokma bir hırka kanaatkarlığını sürdürmek ve fırsat yakalarsam kendimi kurtarırım diyorsan Evet diyeceksin. 

Bugün seni hayıra Çağıranlar dün senin gecekondularda ekmeğini yemeyen ama senin üstünde romantik solculuk yapanlar. 

Evetçiler sana makarna ve kömür dağıtırken unutma ki hayırcılar da sana giymedikleri 2. El kıyafetleri dağıtarak senin onlara benzemene biraz yardımcı oluyorlar. 

Evetçiler senin çocuklarını devlet okullarında okuturken hayırcılar hep senin kızların okula gitsin diyerek kampanya düzenliyor hem de bir yandan da kendi çocuklarını kolejlere dershanelere göndererek haksız rekabetin dibine vuruyorlar. Aslında her iki tarafta sana kendinden arta kalanı reva görüyor. 

İstersen evet ver ister hayır ver ama o oyu verirken seni Evete çağırana mı daha yakınsın hayıra Çağırana mı daha yakınsın bunu düşün safını buna göre seç. Sistem galan hikaye. 

Yorumlar