Ana içeriğe atla

Ecevit iyi adamdı ama kandırıldığını itiraf edecek zamanı olmadıReferandum bitti ama tartışmaları bitmedi.Öncelikle şunu söylemem lazım. Bu seçime gölge düşmüştür. Mühür oy açıklaması seçimi yaralamıştır. Bunu söylemediğimizde ne kaybederiz şunu kaybederiz, 2010 KPSS'inde dün hile yok dedik bugün var diyoruz. Omurgalı olmak gerek, hile var demek başka gölge düştü demek başka.

Sandıkta vatandaşlara kimler neden , hangi hesapla bu oyları kullanmasına müsade etti. Bu oylar neden kullandırıldı, bunların cevaplarını hükümet aramaz ise ileride büyük sıkıntı yaşar. Seçimde bazı sandıklarda tamamıyla Evet oyu çıkmış, tamam şaşıralabilir ancak CHP 3000 küsür üyesini  kendisine oy vermediği için aforoz etmiş bir parti. O zaman seçim sonuçlarında hile yokken daha doğrusu araştırlmamışken bugün hile var denmesine yol açan çıkan sonuç. Kulislerden çıkan ilk paket meclisten geçtiğinde oy oranı %38'di sözü Erdoğan'a ait ise gerçekten işimiz var demektir. Sistem değişikliği bu kadar şaibe söylentisi kaldırmaz. Tamam CHP her seçim öncesi hile vara bir yatırım yapıyor ancak bu seçimde bariz bir mühür tartışması var.

Burada CHP'nin tavrına ilişkin kilit nokta şu gerçekten CHP mühürsüz oyların sahte olduğuna mı inanıyor yoksa mühür yok da seçmenler doğru mu, eğer seçmenler doğruysa o zaman bu bir nevi Şark Kurnazlığı oluyor.

Bu bir halk oylaması ve halkın hakkının yendiğini düşünenlerin gitmesi gereken yer Sinei Millet bu mahkemede çözülürse bu tartışma daha da alev alır ve yeni yapılacak seçimde birşey ifade etmez.Çünkü seçim güvensizliğine yapılmış bir yatırım var ve bu mühürsüz oy kimsenin içine sinmedi.

Birde Twitter Ecevit hiç kandırılmadı demiş birisi, Ecevit de çok kandırıldı ancak kandırıldığını itiraf edemedi.Çok iyi bir insandı ama o da kandırıldı.Hem en yakınındakiler hem de Fetullah Gülen tarafından


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha