Öne Çıkan Yayın

Ecevit iyi adamdı ama kandırıldığını itiraf edecek zamanı olmadıReferandum bitti ama tartışmaları bitmedi.Öncelikle şunu söylemem lazım. Bu seçime gölge düşmüştür. Mühür oy açıklaması seçimi yaralamıştır. Bunu söylemediğimizde ne kaybederiz şunu kaybederiz, 2010 KPSS'inde dün hile yok dedik bugün var diyoruz. Omurgalı olmak gerek, hile var demek başka gölge düştü demek başka.

Sandıkta vatandaşlara kimler neden , hangi hesapla bu oyları kullanmasına müsade etti. Bu oylar neden kullandırıldı, bunların cevaplarını hükümet aramaz ise ileride büyük sıkıntı yaşar. Seçimde bazı sandıklarda tamamıyla Evet oyu çıkmış, tamam şaşıralabilir ancak CHP 3000 küsür üyesini  kendisine oy vermediği için aforoz etmiş bir parti. O zaman seçim sonuçlarında hile yokken daha doğrusu araştırlmamışken bugün hile var denmesine yol açan çıkan sonuç. Kulislerden çıkan ilk paket meclisten geçtiğinde oy oranı %38'di sözü Erdoğan'a ait ise gerçekten işimiz var demektir. Sistem değişikliği bu kadar şaibe söylentisi kaldırmaz. Tamam CHP her seçim öncesi hile vara bir yatırım yapıyor ancak bu seçimde bariz bir mühür tartışması var.

Burada CHP'nin tavrına ilişkin kilit nokta şu gerçekten CHP mühürsüz oyların sahte olduğuna mı inanıyor yoksa mühür yok da seçmenler doğru mu, eğer seçmenler doğruysa o zaman bu bir nevi Şark Kurnazlığı oluyor.

Bu bir halk oylaması ve halkın hakkının yendiğini düşünenlerin gitmesi gereken yer Sinei Millet bu mahkemede çözülürse bu tartışma daha da alev alır ve yeni yapılacak seçimde birşey ifade etmez.Çünkü seçim güvensizliğine yapılmış bir yatırım var ve bu mühürsüz oy kimsenin içine sinmedi.

Birde Twitter Ecevit hiç kandırılmadı demiş birisi, Ecevit de çok kandırıldı ancak kandırıldığını itiraf edemedi.Çok iyi bir insandı ama o da kandırıldı.Hem en yakınındakiler hem de Fetullah Gülen tarafından


Yorumlar