Ana içeriğe atla

Torun'dan para kazanmak.

Babaanneye maaş konusunda hükümetin iki bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Nihat Zeybekçi farklı düşünüyor. Aslında bir aile içerisindeki ilişkileri parasal bağ üzerine kurgulamak çok da doğru bir hareket değil bu noktada aslına bakarsanız Zeybekçi haklı. Çocuğa babaanne yada anneanne bakmasını teşvik eden bir uygulama olması dahası çocuğun yaban ellerde bakılmasının önüne geçmesi açısından da doğru bir uygulama. Bir diğer artısı da kadının istihdamda kalmasının önünü açıyor ve kimi büyükanneleri de kolayca ikna etme konusunda yardımcı olabilir.

Aslında sağlıklı nesillerin yetişmesinin önü anne bakımından geçiyor. Anneler vazgeçemedikleri sosyal hayatları ve aldıkları maaşların özürü olarak çocuklara imkan sunmayı bir sevgi göstergesi sanabiliyorlar oysa önemli çoçuğun mümkün mertebe annesi ile kalması. 
Elbette bu dönemde artan gerçekçi yada Sunni ihtiyaçlar tek kişinin çalışması ile çocuğun yetişmesini zorlaştırıyor. Hele ki özelin bu kadar yücelttildiği, herşeyin özelin olduğu ve çocuğun her anına yönelik Sunni ihtiyaçların belirlendiği , ortaya çıktığı yada çıkarıldığı bir dönemde tek kişi çalışarak ayakta durmak zor. 
Yani olayın hangi yanına bakarsak aslında her iki bakana hak verebiliriz. 

Bir diğer durumda elbette bunun kötüye kullanılması malasef vatandaşımız devletin verdiği olanağı kötüye kullanmakta mahir. Devleti kazıklamak da üstüne yok. Hoş devlet de ele geçirince vatandaşı affetmiyor. Müslüman olduğu söylenen bir ülkede bu kadar çok hak yenmesi oturup üstüne ağlanası, acınası ve lanet edilesi bir durum. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…