Ana içeriğe atla

Sosis Sulu ekmek ile mutlu olunabilir.Meze seviyor ve meze satışı yapmak istiyorsanız size aşağıdaki mezeleri sağlayabilecek yerler mevcut. Benim Türk mutfağında en çok sevdiğim üründür meze. Alkol almıyorum ama meyhanelerin mezeleri ayrı bir lezzetli olur. 

Çiğ Köfte aldı yürüdü zaten , onlarca isim altında bir sürü çiğ köfteci var artık. Arnavut Ciğeri her yerde güzel olmuyor. Mercimek Köftenin yapımı kolay ve lezzetli. Patlıcanın her türlüsü güzel zaten. İçli Köfte de doğru yerde yenirse lezzetli.Meze aynı zamanda ekmek arası güzel yenir. Ortaokul yıllarında öğle yemeği genelde ekmek arası meze şeklindeydi, oldukça özlerim. Birde pek kimse duymamış, sosis sulu sandviç ekmeği satılırdı. Ekşi sözlükte bir başlık var garibanlığın anlaşıldığı anlar diye , işte sosis sulu sandviç ekmeği almak garibanlığın anlaşıldığı andır. Garibanlık da güzel. Aslında garibanlığın en güzel tarafı mutlu olmanız çok kolay. Sucuklu yumurta mutlu eder mesela, ya da ne bileyim 40 yılda bir mangal yapar mutlu olabilirsiniz. 

Amerikan salatası üstünden politik tartışmalar yapılır , Rus mudur, Amerikan mıdır, sığınacak dal arıyorsanız İtalyan salatasına sığının. Yaprak sarmanın ince kalem gibi olması önemlidir.

HAYDARİ
ÇİĞ KÖFTE 
AMERİKAN SALATASI
ACILI EZME
ARNAVUT CİĞER (sade)
TAVUK CİĞER ( sade )
KADIBUDU KÖFTE ( 60gr.  ad. 18-20 )
 İÇLİ KÖFTE (adet)
 İÇLİ KÖFTE CEVİZLİ (adet )
ŞAKŞUKA
MERCİMEK KÖFTE
HAVUÇ TARATOR
RUS SALATA
PATATES SALATA
İTALYAN SALATA
ÇERKEZ TAVUĞU
YOĞURTLU PATLICAN
SOSLU PATLICAN
KÖZLENMİŞ PATLICAN EZME
KISIR
MÜCVER
HUMUS
SOĞUK SANDEWİC
TAZE FASULYE
YAPRAK SARMA  ( 25gr.38-40 ad. )
YAPRAK SARMA (FISTIKLI )
KURU PATLICAN DOLMA
KURU BİBER DOLMA
YEŞİL BİBER DOLMA
BARBUNYA PİLAKİ
LAHANA SARMA
 
KIYMALI DOLMALAR (biber,pazı)
lahana,yaprak

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …