Ana içeriğe atla

Olayı lale seviyesine indirgemek için Bakan olmaya gerek yok.

Hollanda ile yaşadığımız krize önce büyük bir gayret ile zemin hazırlandı arkasından da büyük bir gayret ile ciddi anlamda seçim muamelesi olarak kullanıyor. Bugün referandumda kerhen evet demek durumunda bırakacak sağ duyu yoksunu açıklamalar ardı ardına gelirken , Mevlüt Çavuşoğlu'nun izlediği profil insanı utandırıyor en azından beni bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak utandırıyor.
Olay lale üzerinden Sokak ağzına kadar indirgendi. 

Mavi Marmara olayı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki farklı açıklamasının videoları YouTube da dönerken insan ileride acaba Sayın Erdoğan Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya dönemin Cumhurbaşkanı'nından izin aldı mı diye sorar mı demeden edemiyor. 

Sayın Bakan ile ilgili daha önceki izlenimim o CV'ye yazık olduğu şeklindeydi. Bir CV öyle bir CV siyasete girerse CV'ye yazık. 

Sevgili ahali olayı tersten düşünmeli be tepkisini empati kurarak vermelidir. 
Şimdi Suriye'den bir Bakana hangi uluslararası anlaşma olursa olsun eğer bizimkiler gelme derse o da ısrar ile gelirse birde Suriyeliler ülkemizde kendi konsosluğuna zorla yürürse , ne tepki verir? Samimi cevap vermeye çalışan bir kitle oradaki Türk vatandaşlarına hak vermeyecektir. 

Dış politika konusunda kaç defa geri adım attığımız belli değilken bu kadar yoğun Hollanda düşmanlığı yapmanın bir alemi yok. Daha dün Rusya uçağını ne güzel vurduk diyenler bugün başka şeyler söylüyor. 

Hollanda konusunu seçim malzemesi olarak kullanan evetçiler değil. CHP'de kimi vekiller sağduyulu açıklamalar yaptılar. Ancak muhalefet lideri de hayır cephesine kan kaybettirmemek için sağduyu harici açıklamalar yaptı. Yazık gerçekten bu davranışlar bir kesimin ekmeği ile oynuyor. Siyasetçi vatandaşı kazanmak için vatandaşı kazançlarından ediyor. Bu tip davranışlar, belaltı açıklamalar oradaki Türklere de zarar veriyor ve Avrupa'da aşırı sağın yükselmesine zemin hazırlıyor. 

Bir sözde gurbetçilere, adamlar size daha iyi olanak sağlıyor diye ülkeyi bırakıp gitmişsiniz , adamların ekmeğini yemiş, bize göre oldukça düzenli yaşamlarında yer almışsınız şimdi ortaya çıkmanızın bir manası yok, sizin zaten vatandaşlık anlayışınız çıkar ile işbirliği olmuş. Ülkede kalıp bir dilim ekmeğe razı göstermemişsiniz. Yaptığınız yanlış yada doğru değil diye yargılamıyorum sadece sizin safınız belli siz Hollanda'yı seçmişsiniz 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …