Ana içeriğe atla

İsmi ile yaşar Çocuk


Kız ismi yada erkek ismi arıyorsunuz o zaman doğru yere geldiniz. Umutlarınızı yeşertmek için oğlunuza Umut ismini koyabilirsiniz. Kızınızın gerçekten ışık saçtığını düşündüğünüzde isim olarak imdadınıza Nur yetişiyor, Erkek için zaten sorun yok ona direkt imdat ismini koyma şansınız var.

Güvenilir bir çocuk için erkek de Emin kızda ise Emine yardımınıza yetişiyor.İlham veren bir kıza sahip olursanız Peri ile taçlandırabilir, güzelliğinin dillere destan olduğunu düşünüyorsanız elbette Huriye burada işlevinizi görebilir. Uzun süre çocuğa hasret kaldıysanız kız için Hasret ismi de tercih edilebilir, elbette bunun yanında Su, Deniz, Nehir, Irmak gibi isimler çocuğa olan susuzluğunuzu giderebilirsiniz, ha Özlem gidermek ise amacınız zaten adı üstünde Özlem.

Kış aylarınızı Kardelen güzelleştirebilir, Çiçek dünyasından hoşlanıyorsanız Gül, Lale, Sümbül, Menekşe koyabilirsiniz. Neşeli bir çocuk için elbette Neşe paha biçilmez bir seçim olabilir. Seçilsin yada Seçkin gözüksün istiyorsanız Seçil kızda, Seçkin erkek de tercih edilebilir. Ufku geniş olsun diyorsanız erkek de Ufuk da oldukça işe yarayacaktır.

Erkek Ateş ile Kız Kıvılcım ile ateş saçabilir. Yağmur ile bereket gelirken, İlknur, Bahar gibi isimlerle baharın gelişine atıfta bulunabilirsiniz. Atıf için Atıf da erkek de güzel duran bir isim olabilir. Gözde olsun diyorsanız Gözde de işe yarayacaktır.

Dilek isteklerinizin gerçekleşmesi için tercih edilebilecek bir isimken, Eftelya gibi şarkı isimleri, Müjgan gibi kirpik manasına gelen bir ismi de tercih edebilirsiniz. Kıymet bildirmek için Kız da Kıymet olabileceği gibi, Değer, Canan ve Erkek içinde Can ismi olabilir.

Duygusal olması için Duygu, Onurlu bir hal için Onur isimleri tercih edilebilir, Mutlu ve Mesut olması içinse Mutlu, Mesut gibi isimlerde konabilir. İsim için oldukça çeşit var elbette. Şans getirmesi için Erkek de Uğur, Ümitlenmek içinse Ümit ismi tercih edilebilir.

Rüzgar, Meltem gibi isimlerde rüzgarları çağrıştırabilir elbette. Bahar yine bir mevsim çağrışımı yaparken, çiçekler açarken çiçek ismi, yaprak dökülürken Yaprak ismi de elbette konabilecek isimler arasında önemli bir yere sahip.


Elbette her isim için birçok çağrışım olabilir, ancak Çağrı ismi de bir nevi çağrışım yapabilecektir. Hevesli olmasını istiyorsanız Arzu ismi de tercih edilebilecek isimlerden biri. Güneş, Yıldız, Ayperi gibi gökyüzünde bulunan isimlerde tercih sebebi olabilmektedir. Sultan olsun diyorsanız Sultan, han soyundan gelsin diyorsanız Neslihan, Kraliçe gibi olsun diyorsanız Ece gibi isimlerde çekici bir hal alabilir. Hakkı koyarak hak peşinde koşan bir oğlunuz olabilir. Şeytani zekası olsun diyorsanız elbette Rıdvan yada hanedan üyesi olsun diyorsanız Hakan ismini de tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha