Ana içeriğe atla

Havadan Sudan Ortadan

Bartın pek şanslı değil Amasra'nın gölgesinde kalıyor. Sinop Diyojen ile ilişkili. Sakarya'nın terzileri ne kadar meşhur bilemem ama oradan bir Ayperi çıkmaz ama Ayfer çıkabilir.

Ankara'nın en büyük sevinci başkent olması, İstanbul'un ise pınarı olmaması hüznü. Tekirdağ için söylenecek ne var bilemiyorum. Sanırım elindeki en büyük kozu kiraz festivali. Ayşeleri, Fatmaları nurlandıran bir festival. 

Antalya turizm ile beraber evrim geçirmiş. Maraş içerisinden bir nine hatun değil ama bir sütçü imam çıkarmış. Sema nine de çıkabilirdi. 

İstanbul Beykoz eskiden bankaları olmadan güzeldi. Ne güzel reklamları vardı İş Bankası'nın. 

Eskişehir acaba Melek yüzlü bir şeytan öı yoksa melekleri kıskandıracak bir şehir mi?

Fethiye yazın güller açsa da bereketlensek diyor. Kiminin canı Çerkes Tavuğu çekebilir ama işte tavuk şarap gibi değil yıllandıkça tadı kaçıyor.  

Sema gökyüzü demekken acaba Selma güneş tutulması şimdi merak ettim. Kimi Erzurum soğuğunda kendini ısıtmaya çalışıyor, kimi Haliç dolaylarında Ali, Ayşe'yi seviyor modunda. Kimileri bir yerlerde yalakalık yapıyor. 

Bursaspor'un bir oyuncusu vardı Beyhan diye. Balıkesir Bandırma bir tekerlemenin içinde Balıkesir Bandırma boşver gitsin aldırma. 

Samsun Simurg yuvası olur mu acaba? Orada kurulmuş teleferik de var. Biz teleferik seviyoruz. 

Ormanlar alev alev yanarken insanın içi sızlıyor. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…