Ana içeriğe atla

Böyle mi olacak ülkenin Dışişleri Bakanı ve Diplomasisi


Tamam, adamlar sizi ülkelerinde konuşturmak istemiyor, anladık ve kabul ettik, uygulama demokratik değil, ama işte adamın ülkesi. Nedir bu nobranlık, kabul etmiyorlarsa etmiyorlar. Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş iznini Hollanda Dışişleri Bakanlığı iptal etmiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın kapısına dayanırım demişti ya ,Çavuşoğlu buradan alıp yürüyor. Çavuşoğlu inat ile ben Hollanda'ya gidiyorum, gideceğim dedi. Diplomasi böyle yapılmaz. Kusura bakmasın böyle Dışişleri Bakanlığı da olmaz, bu nobranlık ile iş yürümez.

O zaman Cumhurbaşkanımız gitseydi Almanya'ya neden gitmedi çünkü krize yol açmak istemiyor, Ama Çavuşoğlu aldı eline sazı ben illa gideceğim Hollanda'ya diyor, adamlarda almıyor, bırak gitme ne olacak, bırakın bu nobranlığı.Antalya'da esnaf ile ekranda daha fazla yüzleşmekten imtina eden Bakan gidiyor Hollanda'ya kafa tutuyor, bırakalım bu işleri.Kabadayı vari duruşlar ile ülke yönetilmez. O zaman Rusya'yı biz vurduk dersiniz, sonra da sığınacak dal ararsınız, Esed gidecek diye umut bağlarsınız, geldiğiniz noktada nerdeyse Esad ile sırt sırta vereceksiniz. Lütfen Devlet adamı olduğunuzu unutmayın. Daha önceki Dışişleri Bakanı profillerlerine rahmet okutacak duruma getirmeyin ülkeyi. Bu şekilde olmaz, inanın olmaz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…