Ana içeriğe atla

Evetçiler de sanıldığı kadar aptal değilTamam kabul, birçok evetçi yasaların ne getireceğini bilmiyor. Yeni Anayasa ile ne değişecek farkında bile değil, Erdoğan Evet deyin dedi, onlarda evet diyecek. Ancak Hayırcılarda Anayasayı sular seller gibi biliyor değil. Onlarda 18 maddeyi okuyor ama bugünden ne kadar farkı var , onlarda farkında değil. Bugünkü Cumhurbaşkanı'nın yetkileri neler onlarda bir haber. Ağızlarında tek adam lafzı var.

Bende isterim mesela milletvekilleri parti başkanlarından bağımsız olsun, kendi hür iradelerini ortaya koyabilsinler diye, ama bunu zaten bugünkü sistemde de yapamıyorlar. Bugün Meclis çok mu güçlü, bugünde güçlü değil. O güçlü dediğiniz Meclis'te muhalafet parti vekilleri bile Genelbaşkanlarını değiştiremiyor. Sanki şimdi vekiller çok güçlü. Öyle bir yaygara var ki, elbette ki ben güçlü, iradesini koymuş vekillerden yanayım.  O televizyona çıkıp tek adamcılık var diyen vekiller belki haklılar ama kaç tanesi çıkıp milletin önüne gidebiliyor Partiden bağımsız, kaç tanesi vekil olabiliyor.

Eğer vatandaş gerçekten güçlü Meclis istiyorsa, Bağımsız vekillere yönelsin, bıraksın bu lider hegomanyasındaki vekilleri. Partisi tarafından konulduğu sıra ile var vekiller, hatta bazıları pazarlık bile ediyor. Güçlü meclis olabilmesi için güçlü vekiller olabilmeli, bugüne kadar kaç vekil bağımsız kalıp güçlü işlere imza attı. Realitede ne var ona da bakmak lazım. Elbette Hayır oyu verilebilir, ama evet oyu verenlerde sanıldığı kadar aptal değil, var olan düzeni de biliyorlar ve o düzenin farklı bir versiyonu için inandıkları lidere ikna olmuş durumdalar ya da onun elini daha da güçlendirmek istiyorlar. Çünkü ortada bir kötü gidiş varsa bunda o liderin minimum sorumluluk sahibi olduğuna inanıyorlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…