Ana içeriğe atla

Demokrasi, İrfan Değirnenci'nin hayır demesine rağmen program yapabilme özgürlüğüdür.


Kanal D , İrfan değirmenci'nin işine son vermiş. Hayır dediğini açıkladı diye. Tarafsızlık ilkesi gereğiymiş. Yıllarca nasıl haber yaptıkları belli, üstelik şu anda aynı medyada oyunu açıklayan başkaları da var. Zaten İrfan Değirmenci'nin hayır diyeceği de aşikar, bunu açıklaması sonucu işine son verilmesini anlamıyorum. Ha bir tek şey bunu haklı çıkarabilir, eğer kendisine daha önce televizyon ekranlarında oyunuzu açıklamayın demişler ise haklı görülür bu. Birde evet deseydi gerçekten de görevine son verilebilir miydi.

Fatih Çekirge köşe yazarı sıfatıyla fikrini beyan etmiş olabilir, ancak daha önce aynı Medya grubu 411 el kaosa kalktı diye haberler yapmadı mı? Nice isimlere ekranını açmadı mı? Samimiyetsiz davranışlar bunlar. Samimiyet yoksunu hareketler, bırakın herkes istediği gibi oyunu açıklasın ve bunu da izleyicisi takip etsin. Bırakın İrfan Değirmenciler de bu toplumda var olsun.

Enver Aysever mesela ne güzel program yapıyordu, Aykırı sorular adı altında istediği oyu versin , kanalda haber yapma hakkı yok mu? İnsanlar her yerde evetçi ve hayırcı olarak bölünmüşler ama kim olursak olalım bir başkasına hak tanımadıkça bu ülkeye demokrasi gelmez. Demokrasi İrfan Değirmenci'nin hayır demesine rağmen program yapabilme özgürlüğüdür.

Bugün en tarafsız haber görünümünde Fatih Portakal'lı FOX TV'yi tercih ediyorsak bu hem bir cepheden hem diğer cepheden kirlenmiş haberler yüzündendir. Hayır dese ne olacak evet dese ne olacak bana haberi düzgün versin, herkese eşit konuşma hakkı sunsun.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …