Ana içeriğe atla

Birliktelik uğruna mutsuz bireyler olmaya gerek yoktur.

Evlilik 2 kişi arasında geçen bir birlikteliktir. Bu birlikteliğin yürüyebilmesi için her iki tarafın akrabaları ve arkadaşları bu birliğin kendi iç dinamiğine saygı duymalı ve duymuyorsa da birliğe etki etmemelidir.

Her bireyin yanlış yapma , hatalı düşünme hakkı vardır ancak bu bireylerin mümkün olduğunca kendi aralarında çözülmelidir. 
Bireylerin birey olma güdüsünü küçük gören akıl verme Aslında bir iyilik değil aksine orada sürekli varlığını hissettirmek suretiyle huzursuzluk yaratmaktır. 

Hem kocanın hem de karının akrabalarının bir tarafın yada iki tarafın ablukası evlilikte Amerikan mandasına girmiş Türkiye hissi uyandırır. 

Bireylerin kendi doğrularına fırsat verilmeli ve eğer akıl danışılıyorsa fikir söylenmelidir     
Bugün çekirdek aileye geçilme sebebi büyük ailelerde otoritenin el değiştirmesidir. Artık gelin, damat daha özgür ve bir itaatin altına girmek istemeyen bireyler olduğundan çekirdek aile düzenine geçilmiştir. Bu düzen geçilmesi belki maliyetleri artırmış ama huzur sağlama konusunda bir adım öne geçmiş gibidir. Çekirdek aile düzeni yerine bütün aile düzenine geçildiğinde gelirler artar gider düşer ancak huzur konusunda sıkıntılar yaşanabilir. 

Aile olmak zordur, bireyin sorumlulukları vardır ancak aile kurumunu bozmak o kadar da kötü değildir. Mutsuz bir ortamda yetişecek çocuk yerine kendi içinde mutlu bireylerin olduğu ortamda yetişen çocuklar daha mutlu olabilirler. Anne ve babanın bir Arada olması ve çocuğa mutlu bir ortam sağlaması yadsınamaz derecede önemlidir ancak sırf birliktelik uğruna da mutsuz suratlara sahip olmaya gerek yoktur. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…