Ana içeriğe atla

Biri komşu al da gel diyor, Diğeri Başbakan Gelme diyor, böyle mi düzelir.Turizmi kurtaracak en önemli eylem güvenli ülke hissi vermektedir. Komşunu al gel pek işe yarayacak bir sesleniş değildir, ha gurbetçiler tatil yaparsa otelciler kazanır ancak Turizm sektörü sadece otellerden oluşmuyor. Diğer bacakları da var. Zaten birçok Türk gittiği ülkelerde komşularını da yine Türklerden seçiyor, bir çeşit gettolaşma var. Bu durumda Cumhurbaşkanı'nın çağrısı pek işe yarayacak gibi değil. Ha Cumhurbaşkanı bu tip çağrıları siyasi açıdan doğru olabilir. Vatandaşa etkin olsa ya da olmasa da sende etkinsin hissi veriyor.

Vatandaşa suni bir önem verme hali var. Onu yanında hissetme ve hissettirme aslında tüm bu çağrıların altında yatan neden bu. Turizmciler paçayı nasıl kurtarırın yolu önce güvenli ve içeride barışık bir ülke olmaktan geçiyor, ancak bu konuda beklemek modunda insanlar. En son terör saldırısından bu yana geçen gün sayısı sadece 34. İnsanlar süreci bekliyor. Referandum da aslında gerilen ülke ortamı sebebiyle Turizme olumsuz yansıyabilir. Çünkü muhalefet artık ülkeyi Dışarıda şikayet eder konuma geldi, sürekli şikayet edilen bir ülke. Ülke aslında kendi içinden şikayetçiler ürettiği sürece bu noktada komşunu da al git işe yaramaz.

Muhalefet Partisi lideri çıkıp Almanya Başbakanı'na gelmediği bir ortama turist gelmez. Evet belki bugünkü turizmin geldiği noktada iktidarın hataları var; ama Muhalefet de hata içinde biz ülkemize herkes gelsin derken, muhalefet çıkıyor Almanya Başbakanına gelme diyor, O zaman bütün emekler boşa gitmiş oluyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha