Öne Çıkan Yayın

Biri komşu al da gel diyor, Diğeri Başbakan Gelme diyor, böyle mi düzelir.Turizmi kurtaracak en önemli eylem güvenli ülke hissi vermektedir. Komşunu al gel pek işe yarayacak bir sesleniş değildir, ha gurbetçiler tatil yaparsa otelciler kazanır ancak Turizm sektörü sadece otellerden oluşmuyor. Diğer bacakları da var. Zaten birçok Türk gittiği ülkelerde komşularını da yine Türklerden seçiyor, bir çeşit gettolaşma var. Bu durumda Cumhurbaşkanı'nın çağrısı pek işe yarayacak gibi değil. Ha Cumhurbaşkanı bu tip çağrıları siyasi açıdan doğru olabilir. Vatandaşa etkin olsa ya da olmasa da sende etkinsin hissi veriyor.

Vatandaşa suni bir önem verme hali var. Onu yanında hissetme ve hissettirme aslında tüm bu çağrıların altında yatan neden bu. Turizmciler paçayı nasıl kurtarırın yolu önce güvenli ve içeride barışık bir ülke olmaktan geçiyor, ancak bu konuda beklemek modunda insanlar. En son terör saldırısından bu yana geçen gün sayısı sadece 34. İnsanlar süreci bekliyor. Referandum da aslında gerilen ülke ortamı sebebiyle Turizme olumsuz yansıyabilir. Çünkü muhalefet artık ülkeyi Dışarıda şikayet eder konuma geldi, sürekli şikayet edilen bir ülke. Ülke aslında kendi içinden şikayetçiler ürettiği sürece bu noktada komşunu da al git işe yaramaz.

Muhalefet Partisi lideri çıkıp Almanya Başbakanı'na gelmediği bir ortama turist gelmez. Evet belki bugünkü turizmin geldiği noktada iktidarın hataları var; ama Muhalefet de hata içinde biz ülkemize herkes gelsin derken, muhalefet çıkıyor Almanya Başbakanına gelme diyor, O zaman bütün emekler boşa gitmiş oluyor.

Yorumlar