Öne Çıkan Yayın

Masum insan tanımını bilmeden ölülerimiz eşit olmaz.


Reina terör saldırısında 39 kişi öldü. O saldırı sonrası açıklamalar aslında bizim neden kolay hedef alındığımızı gösterdi. Biz hala teröristin tanımını bilmiyoruz.

Kimi çıktı dedi ki oh olsun içki içip kuduruyorlardı, kimi çıktı dedi ki yılbaşı kutlanması yapılmasın dediniz ondan oldu. Kimi diyor ki din, iman diyorsunuz ondan oluyor, kimi diyor ki laik olsak diner acılar. Hala terörü anlayamadık, hala masum insan kimdir bilmiyoruz. Kafamızda farklı masumiyet tanımları beynimizde kirli düşünceler. 

Karşındaki kişinin sana saldırma niyeti yok ve silahı yoksa o insan masumdur. İşte bu terörist dediklerin masum insanı öldürür. Ayırmaz bile sen o gün Reina'nın önünde adamın karşısına çıksan camiye gidiyor dahi olsan öldürür seni. 

Türkiye bir kere masum insan tanımında  birleşmelidir biz daha bunu başaramıyoruz. Kesinlikle terör eylemi kimden gelirse gelsin oh olsuncular ayıklanmalı. Hükümet herkesin hükümeti olduğunu söylemekten çok hissettirmelib Bu kadar boğazına kadar batmış bir ülkede mesele yılbaşı değil. Artık bu ülkeyi her iki kanatta kirli düşüncelerden uzak tutmalı. Ülke giderse elden bu ülkeyi terk edemeyecekler zarar görür ülkemize sahip çıkalım. 

Yorumlar