Ana içeriğe atla

Ayakbağı da olabilir ayağını bağlayacağınız günü sabırsızlıklabekleyebilirsinizDünyaya yeni gelen bir bebek sizin için bir umut ışığı olabilir. Aslında yetişkin insandan en önemli farkı herşeyi ağlaması ile ifade etmesi zaten günümüz çağında artık nerdeyse bebeğin her türlü sorunun cevabı internette var. Ancak görünen o ki en kilit nokta bebeğin mümkün olduğunca doğal ortamdan istifade etmesi ve beslenmesini de doğal yol olan memeden yani emerek karşılanması gerekir.

Aslında ilk önemli etap normal Doğum yapabilmek, uzmanlar normal doğumun hem Bebek hem de annede daha faydalı olduğu üzerinde durmaktalar. Bir kere seçeceğiniz doktorun sizin gerekliliklerinize göre hareket edeceğinden emin olmalısınız. 

Günümüzde dünyasında bebekler geçmişe göre daha iyi bakılmakta ancak Buda anne ve babada Bebek ile ilgili kaygıları artırmaktadır. Aslında Bebek ile ilgili en şanslı nokta bebeğin size ağlama ile sinyal vermesi. Ağlamayı anlamdıröanı içinde birçok kaynak mevcut. 

Anne ne kadar sağlığına dikkat ederde Bebek de o kadar sağlıklı olur. Altın değiştirilmesi, beslenmesi ve elbette gazının çıkması bebeği mutlu edecektir. 

Bebeğin uykunuza engel olduğu muhakkak ancak sağlıklı bir bebek size 3 saat periyotlar halinde uyuma imkanı verecektir. 

Bebekler yaşama pozitif enerji verecektir ancak bunun önkoşulu isteyerek anne be baba olmaktır yoksa Bebek size ayakbağı gelebilir isteyerek olursa ayağını bağlayacağınız günü sabırsızlıkla beklersiniz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…