Öne Çıkan Yayın

İnsan kendini ömrünü uzatarak dünyanın ömrünü kısaltıyor.


"Sakatlandığımda çok üzülmüş, Tanrıyı sorgulamış ve eşime 'Neden ben?' diye ağlayarak sormuştum. Şimdi görüyorum ki, Tanrı benim yaşamamı istemiş. Ama düşen uçakta hayatını kaybeden arkadaşlarımı düşününce, buna nasıl sevineyim ki? Tanrı eğer beni koruduysa, onları neden korumadı? Benim hayatımı bağışlamasının mantıklı bir sebebini bulamıyorum"

Moises Santos
Chapecoense'li Futbolcu

İnançlı olup yada olmamak hayatta önemli bir yer tutuyor , inançsız insanlar hayat var olanları sorgularken Tanrı'ya isyan ediyor. İnanlar için ise Tanrı'nın bir bildiği oluyor. Düşen uçakta olmayan Chapecoense'li futbolcu Tanrı'ya İnan'lara bir kez daha her işte bir hayır var deme imkanı sunuyor. 

Allah herşeyin iyisini bilir ama işte insan kendine ve aynaya iyi bakmıyor o yüzden suçlamalar Tanrı'ya yöneliyor. Bu dünya biz inananlar için bir imtihan ve herşeyin bir sebebi var 
İnsanların yaşadıklarını belirleyen o kadar çok faktör var ki bunları bizi. Aklımız almaz. İnsan tanrı ile rekabet edebilmek adına doğanın dengesini bozarken Allah muazzam yarattığı doğa ve sistem haline getirdiği kurgu ile insana aslında hep kendini hatırlatıyor ama anlamak yerine kefen ile gideceği dünyaya daha da sarılıyor ve onda daha fazla kalmak için çaba içine giriyor. Daha fazla kalmak için gösterdiği her çabada belki kendi ömrünü uzatıyor ama dünyanın ömrünü kısaltıyor. 

Yorumlar