Öne Çıkan Yayın

Belki de Erdoğan CHP'ye bu kadar oy aldırıyor.


CHP'de Genel Başkan değişse ne olur, pek de birşey olmaz. CHP yapısı toplumun büyük kesimini kapsayacak bir yapıya sahip değil, CHP bu ülkenin kendisini elit gören kısmını temsil ediyor, onlarda azınlıkta kalıyor , dolaysıyla CHP'nin iktidar olma şansı yok ancak koalisyon ile mümkün oda aslında zor.

Erdoğan gibi bir figür aslında CHP'nin oylarını artıyor, biz bugüne kadar hep böyle muhalefet olursa iktidarın oyu artar dedik, bu doğru ama CHP için pek geçerli değil bu söylem.Diğer partiler için geçerli bir söylem. Çünkü CHP sadece bir grubun partisi ve bugün aldığı oy muhalefet Erdoğan'ın büyük katkısı ile oluyor.

CHP'de Genelbaşkan değişmesi ortaya birşey koymaz. Çünkü CHP halka yabancı, kriterleri bu halka hitap ediyor ama çoğunluğa değil. Çoğunluk kendi cebine girene bakıyor, kısa vadeli planlara bakıyor. Uzun vadeli planda zor bu ülkede.

Bugün CHP'de Genel Başkan değişmesi başarısız takımının teknik direktör değiştirmesi gibi, kolay olan yani, bu iş her zaman kolay olan ile olmuyor ama.


Yorumlar