Öne Çıkan Yayın

Senin şehidin benim şehidime doğru mu?15 Temmuz'da ölenlerin yakınları askerlikten muaf tutulacakmış, tutulmalarında sakınca yok. Ancak işte şehitler arasında ayrım yapılmaz, bir yasa getiriyorsanız bu yasa herkes için olmalı. 15 Temmuz badiresi sonrası hep şunu söyledik, bu ülke bir tek 15 Temmuz'u yaşamadı, bu ülke çok badireler atlattı, bu ülke çok şehitler verdi. Bu ülkede nice ananın evladı toprağa gitti, nice baba bir başka oğlunu daha şehit vermekten çekinmedi, ama işte senin şehidin benim şehidim olmaz. Böyle bir yarım yapılmaz, çıkarılacak yasa tüm şehitleri kapsamalı.

Senin teröristin benim teröristim ayrımından daha da kötüye gider olduk, senin şehidin benim şehidim durumuna doğru yol alıyoruz ve bu tehlikeli bir gidiş. Bu gidişi artık durdurmak gerekir. Çıkan yasalar tüm şehitleri kapsamalı.

Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısında bunu dile getirmişti, ama zaten diğer şehitler içinde bu yasa uygulanıyormuş bu yüzden bu yazı kendini yok etmelidir ama etmeyecek çünkü yukarıda yanlışı düzeltir özür dilerim.

Yorumlar