Ana içeriğe atla

PKK devlet olmak isteyerek kendine yasal öldürme alanı açmak istiyor.Gündeme bomba gibi düşen bir konu hakkında yorum yapmamak korkaklık olabilir. Ancak konuya bakınca da konunun herkesi kapsayacak ortak noktası yok.

HDP'li vekillerin tutuklanması özgürlüğe darbe mi değil mi Avrupa'nın öğrenmesi için aynı durumu yaşamasın gerekiyor. Kendisini terör örgütü ile içselleştirmiş bir parti olduğu açıklamalarından belli be üyeleri de bunu kimi zaman rahatça söylediler. HDP'liler 07 Haziran sonrası Hendek siyaseti ile kendi ordularını kurduklarını düşündüler ve kendi özerkliklerini ilan ettiler. Bunu yaparken de özgürlük kavramının altına sığındılar. 

Bugün Doğu'da vatandaşın taleplerine karşılık verilmek isteniyor ve bölgenin insanı bu savaştan bıktı. Kazanacakları şeyler artık güvenli ortam istiyor peki PKK bunu gerçekten istiyor mu Aslında istemiyor. PKK ayrı bir devlet olmak istiyor çünkü ancak ayrı bir devlet olursa PKK varlığını bir terör örgütü yerine bir ordu birimi olarak sürdürebilir. PKK'yı ayakta tutan öldürmek ve onlar kendilerine öldürebilecekleri bir alan istiyorlar. 

07 Haziran seçimlerinde HDP bir fırsat yakaladı ve bu PKK tarafından baltalandı     HDP vekilleri ne kadar bunun içinde olmak istedi onu bilemiyorum. Zorlanmış baskı görmüş de olabilirler gerçek düşüncelerini ifade etmiş de. Her ne olursa olsun sözsel ifadelerinde PKK hep yüceltilmekte istendi. 

Seçimle gelen seçimle gitmeli sözü önemli. Ancak artık bu ülkenin bir silahlı grup tarafından tehdit edilmesi son bulmalı. Bu tutuklamalar bunu sona erdirmeyecek ancak devlete meydan okumanın her zaman bu kadar kolay olmadığını görme şansları olacak. 
Adil yargılanıp yargılanmadıkları ince detaylarda saklı ama hangimiz inkar edebiliriz PKK ile irtibatlarını. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha