Öne Çıkan Yayın

PKK devlet olmak isteyerek kendine yasal öldürme alanı açmak istiyor.Gündeme bomba gibi düşen bir konu hakkında yorum yapmamak korkaklık olabilir. Ancak konuya bakınca da konunun herkesi kapsayacak ortak noktası yok.

HDP'li vekillerin tutuklanması özgürlüğe darbe mi değil mi Avrupa'nın öğrenmesi için aynı durumu yaşamasın gerekiyor. Kendisini terör örgütü ile içselleştirmiş bir parti olduğu açıklamalarından belli be üyeleri de bunu kimi zaman rahatça söylediler. HDP'liler 07 Haziran sonrası Hendek siyaseti ile kendi ordularını kurduklarını düşündüler ve kendi özerkliklerini ilan ettiler. Bunu yaparken de özgürlük kavramının altına sığındılar. 

Bugün Doğu'da vatandaşın taleplerine karşılık verilmek isteniyor ve bölgenin insanı bu savaştan bıktı. Kazanacakları şeyler artık güvenli ortam istiyor peki PKK bunu gerçekten istiyor mu Aslında istemiyor. PKK ayrı bir devlet olmak istiyor çünkü ancak ayrı bir devlet olursa PKK varlığını bir terör örgütü yerine bir ordu birimi olarak sürdürebilir. PKK'yı ayakta tutan öldürmek ve onlar kendilerine öldürebilecekleri bir alan istiyorlar. 

07 Haziran seçimlerinde HDP bir fırsat yakaladı ve bu PKK tarafından baltalandı     HDP vekilleri ne kadar bunun içinde olmak istedi onu bilemiyorum. Zorlanmış baskı görmüş de olabilirler gerçek düşüncelerini ifade etmiş de. Her ne olursa olsun sözsel ifadelerinde PKK hep yüceltilmekte istendi. 

Seçimle gelen seçimle gitmeli sözü önemli. Ancak artık bu ülkenin bir silahlı grup tarafından tehdit edilmesi son bulmalı. Bu tutuklamalar bunu sona erdirmeyecek ancak devlete meydan okumanın her zaman bu kadar kolay olmadığını görme şansları olacak. 
Adil yargılanıp yargılanmadıkları ince detaylarda saklı ama hangimiz inkar edebiliriz PKK ile irtibatlarını. 

Yorumlar